Romek
ArcaniA: Gothic 4

Amulet śniącego był więzieniem potężnego demona. Lecz zbyt długi czas był z dala od swego prawdziwego pana co przyczyniło się do jego uwolnienia. Od tamtego czasu żerował na duszy króla Rhobara III, powoli przejmując nad nim kontrolę. Jego celem było zniszczenie świata przy pomocy Xeshy.

Król Rhobar III otrzymał ten amulet na kontynencie, prawdopodobnie blisko wyspy Khorinis (czyt. na wyspie Khorinis został wypędzony Śniący), od starej niewidomej kobiety. Powiedziała mu, że tylko on może go zanieść do miejsca przeznaczenia spełniając przepowiednię Ahn’Nosiri. Nie wyczuwając emanującej złej energii z amuletu, stary Bezimienny przyjął owe zadanie. Będąc zajęty wojną na kontynencie oraz Argaanii, nie zauważył, że uwięziony demon powoli przejmuje kontrolę nad jego ciałem oraz duszą. Po dotarciu do Thorniany, król już całkowicie nie zwracał uwagi na otaczających go przyjaciół. Był nie do poznania.

Rozmowa Bezimiennego z królem Rhobarem III.

Magowie króla wyczuwając mroczną energię amuletu zabrali go do świątyni Innosa, by go później zniszczyć. Lecz on był niezłomny i magowie zdecydowali się ukryć go pod małą magiczną powłoką, by nikt nieupoważniony go nie zabrał. Wtedy naprzeciw Rhobarowi stanął Bezimienny pastuch oferując pomoc królowi, a on sam rozpoznał w nim drugiego wybrańca Bogów. Poprosił go o zaniesienie amuletu do klasztoru na klifie. Dostając się do świątyni w Thornianie Bezimienny niszczy powłokę chroniącą pieczęć od kradzieży i wyrusza do klasztoru na klifie. Pokonując Xeshę oraz oddając pieczęć bogini, (amulet Śniącego) arcykapłance Selenie, Bezimienny wypełnia przepowiednię Ahn’Nosiri, a demon zostaje wypędzony z ciała króla, tym samym uwalniając go od bólu.

aamulet sniacego
Amulet Śniącego

Ciekawostka: pieczęć bogini zwana amuletem Śniącego jest jedną z najlepszych tarcz w Arcanii