Romek
ArcaniA: Gothic 4 Wywiady

W związku z zamieszaniem wywołanym informacjami o równoległym projekcie Spellbounda Andreas Speer w wywiadzie dla World of Gothic, rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące projektu Ravensdale.

WoG: Ravensdale jest nowym projektem Spellbounda?

AS: Myślę, że czas wyjaśnić całą sytuację. Ravensdale istniał jeszcze przed rozwojem Arcanii. To jego prototyp oparty o  przekonującą technologie był jednym z głównych powodów, dla których JoWooD wybrał nasze studio jako dewelopera Arcanii.

WoG: Ze względu na fakt, iż to prototyp, został odstawiony do „kąta”?

AS: Ravensdale nigdy nie było „złomem”, to tylko projekt odłożony w czasie i kontynuowany w tle prac nad kolejną częścią Gothica.

WoG: Czy istnieją jakiekolwiek powiązania pomiędzy Arcanią i Ravensdale?
W społeczności częściowo podniosło się domniemanie, że demo Ravensdale stanowiło nazwę Arcanii.

 AS: Ravensdale nie ma nic wspólnego z Arcanią. Jedyne co łączy oba projekty to fakt, że Arcania powstaje w oparciu o technologię z Ravensdale, którą Spellbound wniósł do projektu. Obie gry mają być oparte na tej samej bazie kodu.

WoG: Usłyszymy w przyszłości więcej na temat Ravensdale?

AS: Teraz prace nad Arcanią dobiegają końca. Spellbound, jak każdy deweloper musi się martwić o następne projekty, również te pokroju Ravensdale. W końcu po raz kolejny ukazał się na forum publicznym.

WoG: Czyli Spellbound obecnie pracuje nad dwoma projektami, role-playing?

 AS: To nie jest przypadek. Wstępnie to był tylko prototyp. W tle naszych działań było to opracowanie, z którego również korzystała Arcania.

WoG: Ravensdale był wówczas jednym z tajnych projektów, który teraz został objawiony?

AS: Projekt Ravensdale Nie jest tajemnicą. Jak już wcześniej wspomniano był, powodem, dla którego Spellbound został wybrany przez JoWooD. Naszym celem jest fakt, by z Ravensdale zrobić kolejny wielki tytuł dla graczy urzeczonych Arcanią. Podnoszenie publicznej debaty nad Ravensdale, podoba się nam bardzo. Tak więc, mam nadzieję, że wszelkie niejasności zostały rozwiązane.

Źródło: http://www.worldofgothic.de/

Poniżej macie dwa Artworki, które udało mi się wyłowić z sieci. Wydaje się na pierwszy rzut oka, iż Ravensdale faktycznie ma niewiele wspólnego z Arcanią ze względu na typowo steampunkowy klimat jaki widzimy na artach.