Gothic otrzymał patch po 20 latach

THQ Nordic postanowił zrobić małą niespodziankę i dodać do pierwszego Gothica patch poprawiający działanie gry na nowym sprzęcie.

Gothic po 20 latach dalej żywy 😀

Niestety nie jest to do końca prawda. Jedyne co THQ Nordic dodał do pierwszego Gothica to Player Kit i System Pack 1.8. Na forum steam MegalomaniacNG (członek THQ) wytłumaczył, że: Chcieliby zrobić patch z „prawdziwego zdarzenia” ale konsekwencją byłby brak wsparcia dla dużej liczby modów. Jednocześnie otrzymywali wiele informacji od ludzi, którzy nie mogą normalnie odpalić gry. Dlatego System Pack był złotym środkiem do rozwiązania tego problemu. Oczywiście THQ ma pozwolenie od twórców System Packa do wykorzystania go w oficjalnych wydaniach gry.

Oryginalna wypowiedź na forum steam.

Cały ten „patch” jest dostępny jedynie na Steam, GoG dalej korzysta z własnych rozwiązań.
Automatyczne dodanie System Packa w dużym stopniu ułatwia instalowanie Gothica dla mniej zorientowanych ludzi w świecie moddingu. Jeśli jednak ktoś chce dalej instalować własnoręcznie wszystkie patche, wystarczy zmienić wersję gry na beta „original-OriginalRelease”. Następnie skorzystajcie z naszego poradnika o instalacji wymaganych poprawek.

Jednocześnie zaznaczamy, że nie ma stu procentowej pewności o działaniu wszystkich modów na nowej wersji ze Steama.

Jeśli chcecie dodatkowo ulepszyć swoją rozgrywkę w Gothica, zachęcamy do instalowania moda DX11, który w znacznym stopniu podnosi walory graficzne gry. Instrukcję i potrzebne pliki znajdziecie w naszym poradniku.

Gothic 1 na Steam
Patch poprawiający działanie Gothica na Windows 10.
Modyfikacja Directx 11 dodająca nowe efekty graficzne.

wordpress theme jazzsurf.com