Wiosenne porządki na Steam

W przeciągu ostatnich kilku dni dokonano drobnych zmian w danych gier z serii Gothic. Wszystko działo się na platformie Steam.

Najważniejszą informacją jest podanie daty premiery Gothic 1 Remake. W danych Steam widnieje 15 marzec 2023 choć w oficjalnej karcie produktu brak konkretów. Zapewne jest to data orientacyjna, która była rozważana w pierwszych założeniach projektu. Nie należy się jednak do niej przywiązywać gdyż nie wiemy na jakim etapie jest produkcja gry. Natomiast każda przeszkoda w postaci problemów technicznych lub zmianie koncepcji może wydłużyć proces produkcyjny o kilka miesięcy.

W oryginalnym gothicu zmieniono nazwę na „Gothic 1 Classic„. Ta zmiana ma zapewne pomóc w odróżnieniu klasycznego G1 od nadchodzącego Remake. Dodano również informację o dostępnej pełnej polskiej wersji na Steam. Teraz nikt nie powinien mieć wątpliwości, że pierwszy Gothic jest dostępny w całości po polsku na Steam.

W przypadku Gothica 2 dokonano podobnych modyfikacji. Zmieniono nazwę na „Gothic II: Gold (Classic)„. Dodano również informację, że gra jest dostępna w pełnej polskiej wersji językowej.

Zmian dokonano również w Gothicu 3. Tutaj jednak sytuacja jest o tyle zabawna, że dodano tylko nowe screeny. Nie poprawiono informacji o wersji językowej.

Sytuacja jest bardzo dziwna i wykonane działania są wybiórcze. Brak w nich konsekwencji. Mimo, że poprawiono informację o języku polskim w G1 i G2 to inne języki pozostały bez poprawek. Dodane nowe screeny do Gothica 3 poprawiają nieco prezentację gry lecz pierwsza i druga część dalej reklamowana jest obrazkami ze wczesnych wersji.

Przypominamy, że instalując Gothica 1 i 2 ze Steama możecie rozpocząć zabawę bez instalowania dodatkowych nakładek. Jeśli chcecie zagrać w Gothica 3 pamiętacie o ustawieniu wersji beta, która instaluje wam najnowszy patch 1.75.14.

Gothic 1 Classic na Steam
Gothica II: Gold (Classic) na Steam
Gothic 3 na Steam
Gothic 1 Remake na Steam

wordpress theme jazzsurf.com