Romek
Modyfikacje
Nazwa modyfikacji: Mroczne Tajemnice

Rozpoczęcie prac: 1 luty 2006

Premiera: 23 marca 2007

Twórcy: PoziomkaZ

Wymagana podstawka: Gothic 1

Opis:

Modyfikacja Mroczne Tajemnice ujrzała światło dzienne 23 marca 2007 o godzinie 19:00. Stworzona przez grupę moderską PoziomkaZ, jest do tej pory najlepszą polską modyfikacją i jedną ze znaczniejszych w ogóle. Początkowo zakres prac miał ograniczyć się do dodania nowego obozu usytuowanego przed starą kopalnią. Jednak, szczęśliwie dla graczy, wraz z postępem prac okazało się, iż twórcy mają więcej pomysłów i co ważne, chęci aby owe zaimplementować. W rezultacie powstało kilka nowych gildii, mnóstwo dodatkowych zadań i misji.


Modyfikacja opiera się o świat stworzony na potrzeby G1 i ściśle integruje się z główną fabułą gry wzbogacając ją o nowe- interesujące wątki, a także dodając nowe lokacje w tym całkowicie premierowy teren- wyspę, na której rozgrywa się część fabuły jednego z dodanych wątków. Dialogi zostały zrealizowane za pomocą napisów (brak dubbingu). Z czasem podjęto próby udźwiękowienia nowych kwestii mówionych, które po wielu bólach i perturbacjach zakończyły się sukcesem i w najnowszej wersji MT dubbing jest opcjonalnie dostępny.

W sumie dodatek ten przedłuża grę o wiele godzin i pod względem rozmiaru można śmiało porównać go do Nocy Kruka, oficjalnego dodatku do G2. Powoduje to, iż Gothic oferuje nowy, bardziej zaawansowany poziom rozgrywki.


Modyfikacja odbiła się szerokim echem nie tylko wśród polskiej rzeszy fanów serii. Zainteresowanie rzeczoną wykazali fani mieszkający poza naszymi granicami. Zaowocowało to wydaniem Czeskiej wersji MT, której premiera odbyła się w styczniu 2009 roku, zaś 25 kwietnia światło dzienne ujrzała wersja Angielska. Krótko po tych wydarzeniach także niemieccy fani zapragnęli wydania swojej wersji i podjęli się translacji na język Goethego. Inną znamienną datą jest 14 kwiecień 2009, kiedy na temat MT ukazał się artykuł w CD Action, co można uznać za pewnego rodzaju nobilitację dla twórców, gdyż nie co dzień w profesjonalnej prasie branżowej poświęca się czas- było nie było- amatorskim (a więc nieoficjalnym) dodatkom do znanych gier. Zakres zmian w stosunku do podstawowej wersji gry obejmuje:
 

· Nową fabułę ściśle powiązaną z pierwotną historią, mającą dwa różne zakończenia, w zależności od dokonanych wyborów. Co więcej, aby ukończyć grę konieczne jest kompletne przejście nowych wątków, a więc stopień integracji z podstwką jest mocno zaawansowany.

· Nowe obozy- jak Przemytnicy, Fanatycy- odłam z Obozu Bractwa, Łowcy Orków i wreszcie Obóz Strażników.

· Nowe lokacje, a w ich liczbie: spora wyspa, stara opuszczona kopalnia, podziemna świątynia- siedziba pradawnych oraz wielka grota.

· Zmieniony (poprawiony) teren Górniczej Doliny.

· Sporo nowych NPC.

· Nowe bestie.

· Nowe czary oraz nowy system ich tworzenia.

· Nowe zbroje, broń itp..

· Usprawniony respawn potworów.

· Nowe tekstury.

· Procentowa nauka walki bronią.

· Kilka nowych umiejętności specjalnych.

· Nowe ciekawe rozwiązania skryptowe.

Trailer

{youtube}5rZniQkqt1I{/youtube}

Trailer2

{youtube}2LSK4tLcC24{/youtube}

Trailer3
{youtube}dnTBxfM-riw{/youtube}

Mod Mrocznych Tajemnic v 1.01 waży 181 MB

Patch v 1.03 1,6 MB

Obecnie jest już dostępny dubbing oraz wersja MT v2.0. Całość można pobrać ze strony producenta lub z: link

>> Strona Producenta
>> Forum PoziomkaZ