Romek
Gothic 3

Trzecia z kolei część gry Gothic jest kontynuacją przygód Bezimiennego, bohatera gry umiejscowionych w poprzednich cześciach sagi.

Wraz z nową przygodą opuściwszy poczciwe Khorinis nastał nowy wielki świat ulokowany na wielkich wyspach podzielonych na prowincje. W nowym świecie panują nowe zasady, które poznamy z dnia na dzień podczas rozgrywki.

Całość oplata się o wojnę z okrami, którzy to są na skraju obalenia króla Rhobara II i przejęcia władzy w królestwie. Większość miast i wiosek w regionie Myrtany znajduje się pod władzą okupanta. Inne zaś zostały doszczętnie spalone a ich mieszkańcy wzięci do niewoli.

Okrowie zmotywowani chęcią władzy nie cofneli się przed niczym i postanowili zawładnąć całym kontynentem wraz z ziemiami północnymi. Jednak mieszkańcy tych ziem, potężni barbażyńcy zdołali skutecznie odeprzeć ataki chord orków.

Groźnym najezdzcom z dnia na dzień przeciwstawia się coraz to większa grupa rebeliantów prowadząca wojnę podchodową. Jako gracz za zarazem bohater masz wybór po której stronie staniesz, bowiem mało inteligentne istoty atakujące wszystkich wrogów widywane w poprzednich częściach (Okrowie) to już przeszłość. Te groźne istoty nabyły inteligencji.

Oto którka lista niektórych cech gry:

Nowy a zarazem nowoczesny silnik graficzny, pomocą którego stworzono piękne i bardzo realistyczne światy gry.

Rewelacyjny system walk będący udoskonaleniem poprzednika spotykanego w drugiej części gry.

Niewiarygodna ilość zadań pobocznych mających mały wpływ na główną fabułę gry.

Wielce nie liniowa fabuła.

Ponad 50 różnych gatunków potworów i zwierząt tworzących, wraz z niezliczonymi ilościami humanoidalnych przyjaciół i przeciwników żyjący świat.

Nie Komentarze

Leave a Reply