Romek
ArcaniA: Upadek Setarrif

Poniżej przedstawione potwory zostały umieszczone w dodatku do 4 części Gothica, Arcania: Fall of Setarrif. Niezależnie od tego, w grze spotkamy również potwory znane nam z Arcania: Gothic 4, których opis znajduje się pod tym linkiem.

Pantera

{youtube}D8oSGGAeM9w{/youtube}

Pantera to groźny, koci drapieżnik o czarnym futrze. Z reguły samotnik, nie zawaha się jednak polować w stadach podczas trudnych okresów. To zwinne i szybkie stworzenia wyposażone w ostre kły i pazury co sprawia, że są zagrożeniem nawet dla uzbrojonego wojownika. Wydają się instynktownie wyczuwać miejsca, w których zbroja jest najbardziej cienka i podatna na uszkodzenia.

 

Demoniczne zwierzęta

{youtube}olCTO_MV1pg{/youtube}

Po erupcji wulkanu wiele zwierząt Argaan zostało opętane przez demoniczne moce. Wciąż wyglądają jak zwykłe zwierzęta, jednak ich oczy świecą jak rozgrzana lawa. Nie kierują się już swoimi naturalnymi instynktami, są bardziej agresywne niż zazwyczaj. Nawet gdy zostaną poważnie zranione, a ich życie wisi na włosku, nie przestają walczyć.

 

Demoniczni ludzie

{youtube}DFfDmILpGJ8{/youtube}

Po erupcji wulkanu wielu ludzi żyjących na Argaan zostało opętane przez demoniczne moce. Wciąż wyglądają jak normalni ludzie, jednak ich oczy biją demonicznym blaskiem. Wygląda na to, że zostali opętani przez potężne moce, które zmuszają ich do popełniania przerażający czynów. Stali się pobratymcami chaosu.

 

Storm Crows

Nazywają siebie Storm Crows (W wolnym tłumaczeniu „Burzowe Wrony” – red.). Najprawdopodobniej przybyły z sąsiedniej wyspy. Są znane z grabieży oraz z tego, że sa najniebezpieczniejszymi handlarzami niewolników na większości wyspach. Podczas napadu schwytały Rautera i innych paladynów. Ich przywódczynią jest Lana Bloodtalon.

 

Harpie

{youtube}efunht57GSE{/youtube}

Harpie to półkobiety, półptaki. Ich umysły są spaczone. Zazwyczaj poruszają się w grupach, atakują wszystko co się rusza, a szaleństwo, które nimi włada, powoduje, że spotkanie z nimi może okazać się fatalne w skutkach.

 

Demoniczna Roślina

{youtube}VbGJNAxQe_w{/youtube}

Roślina ta niegdyś nie wyróżniała się wśród okolicznej flory. Teraz jednak działają na nią demoniczne moce. Ogromny wór z nasionami wytwarza truciznę, która skutecznie niszczy życie wokół tej rośliny.

 

Ognisty Pająk

Zrodzone z ognia i magmy. Nie wiadomo skąd się wzięły oraz jak powstały. Krążą plotki, że Śniący stworzył nowe sługi do ochrony samego siebie. Plują ogniem na daleką odległość raz same są na nie odporne.