Romek
ArcaniA: Gothic 4

Królowa Xesha widząc upadek swych wojsk oraz śmierć swoich sióstr Ann’Bael wezwała do świata żywych najpotężniejsze sługi, które chronią swą panią, aż do kolejnej śmierci. Przybywając na jej wezwanie zebrali się w głównej świątyni Boskiej Matki, w której przebywała ich królowa. Widząc Bezimiennego pastucha kierującego się w stronę Xeshy, który rozpoczął z nią walkę, nie pozostali obojętni i ruszyli do jej obrony.

Hakesh, nadzorca kuźni

hakesh

Hakesh był niegdyś elitarnym wojownikiem posiadającym kunszt tamtejszej kuźni – bojowy topór. Po jego przydomku można stwierdzić, iż pilnował wielkiej Kuźni, aż do swej śmierci. Będąc dobrym nabytkiem Xeshy został jednym z jej osobistych ochroniarzy.

Walka z nim nie jest trudna, posiada mało żywotności oraz obrony lecz nadrabia to potężnymi ataki fizycznymi. W potyczce z nim należy robić wiele uników, ponieważ jego jeden cios może doprowadzić do naszej śmierć.

Ihtys, pani źródeł

ihtys

Ihtys była niegdyś jedną z najlepszych kapłanek lodu tamtych czasów. Pracowała w Wielkiej Kuźni przy misie Ada’e ostudzając wyroby kowala. Po naturalnej śmierci odpoczywała w zaświatach do czasu aż Xesha nie odkryła jej umiejętności. Wezwana na jej słowa stała się członkinią osobistej ochrony królowej.

Posługuje się ona magią Adanosa, a dzięki jej umiejętnościom ataki te zadają większe obrażenia niż zwykłe tego typu. Posiada mało obrony oraz żywotności więc należy ją wykończyć szybkimi ciosami.

Kharesh, strażnik rudy

khares

Kharesh był elitarnym strażnikiem magicznej rudy dostarczanej paladynom, do którego zakonu należał. Posiada broń jaką posługiwali się paladyni – miecz paladyna – oraz elitarną ognista tarczę, wspaniały wyrób kowala dodatkowo wzmocnioną magiczną rudą. Był strażnikeim kuźni oraz pilnował by nikt nie przeszkadzał kowalowi w jego pracy. Xesha widząc jego umiejętności przyzwała go do świata żywych i stał się jednym z jej osobistych ochroniarzy.

Walka z nim nie jest trudna i nie różni się zbytnio od Hakesha. Jego atak jest słaby, natomiast posiada dużo obrony oraz żywotności. Najlepszym sposobem jest szybkie wykończenie go paroma silnymi ciosami.

Vathys, władczyni odlewni

vathys

 Vathys była niegdyś jedną z najlepszych kapłanek ognia tamtych czasów. Pracowała przy Tyglu Inosira rozgrzewając magiczna rudę oraz żelazo na potrzeby kowala. Po naturalnej śmierci odpoczywała w zaświatach do czasu aż Xesha nie odkryła jej umiejętności. Wezwana na jej słowa stałą się jedną z osobistych ochroniarzy królowej.

Posługuje się ona magią Innosa, a dzięki jej umiejętnościom ataki te zadają większe obrażenia niż zwykłe tego typu. Posiada mało obrony oraz żywotności więc należy ją wykończyć szybkimi ciosami.

Sługa Lar-bael

sluga

Sługa Lar-Bael był najpotężniejszym golemem przewyższający umiejętnościami swych pobratymców. Ostrzył bronie w Wielkiej Kuźni nadając im najwyższą jakość, sprawiając, że ich ostrza były nadzwyczajne. Zginął w jednej z walk po czym został na nowo przyzwany przez Xeshe by jej służyć, aż do jej śmierci.

Lar-Bael jest najpotężniejszym golemem jakiego spotkamy w całej Arcania: Gothic 4. Walka z nim zbytnio nie różni się od potyczek z innymi golemami poza tym, iż ten okaz posiada więcej obrony, żywotności i wyprowadza silniejsze ataki. Dodatkowo jego potężne ciosy są szybsze niż u innych golemów.

Straż przyboczna Xeshy zawsze stawia się na jej zwołanie, a dzięki samej królowej są nieśmiertelni tzn. wskrzeszają się po określonym czasie. Śmierć Xeshy powoduje śmierć jej sług oraz jej ochroniarzy. Można ich spotkać jedynie w sali Xeshy, pod koniec gry. Wyglądem nie różnią się od pospolitych szkieletów oraz golemów z Arcanii. Po ich przydomkach można stwierdzić, iż pracowali w Wielkiej Kuźni.