Arcykapłanki

ARCYKAPŁANKI
Wiara na wyspie Argania w dużej mierze różni się od kontynentu oraz wysp pobliskich (Khorinis oraz Jarkendaru). Tu główną siłą wiary była Bogini – kobieta o dwóch twarzach ukazujących dobro i zło. Możliwe, że istniała długo przed trzema braćmi, możliwe że to matka/siostra/córka trzech braci lub ludzie sobie ją po prostu wymyślili – tego nie wie nikt.

Boginia była czczona przez dwie dominujące grupy kapłanek – Ahn’Beal i Ahn’Nosiri – które głosiły nauki Bogini oraz walczyły o jej względy. Walki pomiędzy nimi trwały bardzo długo, aż w końcu większość mieszkańców wyspy o nich zapomniała oraz „przeniosła” się na wiarę Innosa, Beliara oraz Adanosa. Jednak sama Bogini nie została na zawsze zapomniana, czcili ją głównie mnisi z klasztoru na klifie nie będąc obojętni również dla trzech braci. Nikt nie wiedział o dalszej walce arcykapłanek.

Ze wszystkich kapłanek pozostały dwie – Selena będącą jedyną żyjącą arcykapłanką Ahn’Nosiri oraz żyjąca wśród innych ludzi i Xesha ostatnia arcykapłanka Ahn’Beal, zamrożona w swym grobie, która czekała wieki na uwolnienie, aż w końcu dokonał tego demon, który gustował w ciele króla Rhobara III. Obydwie starały się spełnić ustalone przepowiednie kapłanek nie bacząc na środki (zwłaszcza mroźna królowa). Selena udała się do ostatniego miejsca kultu Bogini, do pieczary pod klasztorem czekając na wybawcę (czyli nas). Xesha natomiast znając część przepowiedni dowiedziała się, iż tylko wojownik z wyspy Feshyr może ją pokonać, dlatego poprosiła demona by nakazał Rhobar’owi zaatakować wyspę, zabijając ich wszystkich mieszkańców. Nie wiedziała jednak, że uchronił się bezimienny pastuch – rządny zemsty na oprawcy, przy okazji ratując świat.

Mroźna królowa Xesha ma do dyspozycji swe sługi, począwszy od szkieletów, po kryształowe pająki i golemy, a na mroźnych wiedźmach kończąc. Nasz bohater chcąc pokonać królową musi przedrzeć się przez jej sługi by na końcu zabijając ją tym samym wypełniając przepowiednię Ahn’Nosiri. Przepowiednia ta miała na zawsze wykluczyć przeciwny kult kapłanek z gry, tym samym ratując świat. Jednakże gdy Xesha wypełniła swoją przepowiednię na świat nastałby śmierć i zniszczenie tym samym niszcząc rasę ludzką na Arganii. Chciała do tego wykorzystać Lestera składając jego ciało i dusze na ołtarzu, tym samym stając się silniejszą.

Arcykapłanki w głównej mierze stanowiły część ciała Bogini – Selena stanowiła jej dobra stronę, natomiast Xesha złą co widać na twarzach matki.

wordpress theme jazzsurf.com