Piranha Bytes kupione przez THQ Nordic

Studio Piranha Bytes zostało kupione przez THQ Nordic. Oprócz samej firmy kupiono prawa do gier ELEX, serii Risen oraz serii Gothic, które były w posiadaniu Pluto 13 GmbH.

Piranha Bytes staje się częścią THQ Nordic.

Zgodnie z informacją prasową, Piranha Bytes zachowa pełną kreatywną kontrole nad swoimi grami, a przejęcie firmy nie będzie wiązać się z przenoszeniem miejsca pracy czy też redukcją etatów. THQ będzie pełnić rolę wydawcy czyli zajmie się dystrybucją, marketingiem i promocją gier.

Obie strony nie chcą zdradzić szczegółów jeśli chodzi o kwotę za jaką dokonano transakcji. Jedyne czego możemy oczekiwać to stabilności finansowej, dzięki której ludzie z PB będą mogli spać spokojnie nie martwiąc się o rachunki.

Poruszono również kwestię przyszłych gier. Na pytanie „Co z ELEXem 2?” odpowiedziano „Półoficjalnie: Zgadnijcie.” Co można przyjąć jako potwierdzeni powstawania drugiej części ELEXa. Natomiast jeśli chodzi o ewentualny remake Gothica czy Risena, to odmówiono komentarza.

Aktualnie pełna nazwa Piranha Bytes to „Piranha Bytes GmbH” i jest częścią THQ Nordic GmbH. Prawa do marek Gothic, Risen i ELEX również należą w 100% do THQ Nordic.

Seria Gothic, najpopularniejsza marka twórców Pinaha Bytes.

Dyskusja na forum

Informacja prasowa

wordpress theme jazzsurf.com