Dark Fenix
Gothic Remake Seria ELEX Seria Gothic Seria Risen Wiadomości

Studio Piranha Bytes zostało kupione przez THQ Nordic. Oprócz samej firmy kupiono prawa do gier ELEX, serii Risen oraz serii Gothic, które były w posiadaniu Pluto 13 GmbH.

Piranha Bytes staje się częścią THQ Nordic.

Zgodnie z informacją prasową, Piranha Bytes zachowa pełną kreatywną kontrole nad swoimi grami, a przejęcie firmy nie będzie wiązać się z przenoszeniem miejsca pracy czy też redukcją etatów. THQ będzie pełnić rolę wydawcy czyli zajmie się dystrybucją, marketingiem i promocją gier.

Obie strony nie chcą zdradzić szczegółów jeśli chodzi o kwotę za jaką dokonano transakcji. Jedyne czego możemy oczekiwać to stabilności finansowej, dzięki której ludzie z PB będą mogli spać spokojnie nie martwiąc się o rachunki.

Poruszono również kwestię przyszłych gier. Na pytanie „Co z ELEXem 2?” odpowiedziano „Półoficjalnie: Zgadnijcie.” Co można przyjąć jako potwierdzeni powstawania drugiej części ELEXa. Natomiast jeśli chodzi o ewentualny remake Gothica czy Risena, to odmówiono komentarza.

Aktualnie pełna nazwa Piranha Bytes to „Piranha Bytes GmbH” i jest częścią THQ Nordic GmbH. Prawa do marek Gothic, Risen i ELEX również należą w 100% do THQ Nordic.

Seria Gothic, najpopularniejsza marka twórców Pinaha Bytes.

Dyskusja na forum

Informacja prasowa

Powiązane Wpisy