Romek
Risen 2: Mroczne Wody

Nasi koledzy z partnerskiego, rosyjskiego serwisu o grze Risen 2: Dark Waters Risen2.ru przygotowali krótkie podsumowanie informacji o systemie walki i jego elementach czyli walki w zwarciu, na dystans czy tzw. Dirty Tricks (Brudnych sztuczek). Informacje zostały zebrane na forum World of Players z wypowiedzi brand managera Deep Silver Daniela Oberlerchnera. My, tradycyjnie przetłumaczyliśmy dla Was ten artykuł.  Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią w rozwinięciu newsa.

 

 

Po pierwsze mechanika walki w Risen 2 będzie porównywalna do tego, z czy spotkaliśmy się w części pierwszej, opartej na  walce wręcz i dystansowej. Dodatkowo w Risen 2 pojawi się nowy element, tzw. Dirty Tricks, możliwy do wykorzystania podczas walki z wrogiem, jako atak specjalny.

  Walka w zwarciu: Podobnie jak w pierwszej części, walkę z wrogami będziemy prowadzić bardzo zróżnicowanym arsenałem broni. Są to miecze (raczej rzadko spotykane), szable i rapiery (częściej występujące). Dodatkowo mamy oręż, który nie był dostępny w pierwszej części. Dlatego sposób prowadzenia walki nie jest taki jak poprzednio. Ataki następują jeden po drugim w czasie rzeczywistym, w rezultacie uzyskujemy combo ciosów. Broniąc się, możemy wykonać w odpowiednim momencie kontratak, co zwiększa zadawane obrażenia. Dzięki nowym „atakom kierunkowym” możemy błyskawicznie atakować wrogów, zachodzących nas z boku lub z tyłu. Mamy możliwość odskoku, dzięki Czemu wychodzimy z bezpośredniej strefy ataku wroga, aby przerwać jego akcję i zyskać pewien dystans.

  Walka na dystans: odnosząc się do Risen, w tym aspekcie wiele się zmieniło. Zamiast łuków i strzał, zdecydowano się na wprowadzenie broni palnej, która będzie mocno zróżnicowana. W przypadku łuku mieliśmy do czynienia zawsze z tą samą taktyką: celować i strzelać. W przypadku broni palnej wyglądać to będzie inaczej. Możemy strzelać do wroga z muszkietu i następnie dokończyć sprawę bagnetem osadzonym na posiadanej broni. Możemy korzystać ze specjalnej amunicji, sprawdzającej się na duże odległości, lub użyć zwykłych kul, dobrych na wroga znajdującego się w pobliżu. Mechanizm celowania jest podobny do tego, gdy posługiwaliśmy się łukiem, ale skuteczność zależy już od specjalnych umiejętności. Gdy rozwiniemy takowe, strzał jest skuteczniejszy.

  Nietypowe sytuacje: Jak to piraci, możemy mieć przy sobie bomby wypełnione prochem czarnym, albo beczki pełne prochu. W Risen 2 będziemy mogli rzucać bombami (rodzaj granatów), których eksplozja następuje z pewnym opóźnieniem. Albo podkładamy baryłkę prochu i  w odpowiednim momencie oddajemy do niej strzał, posyłając wielu wrogów, lub dużych, trudnych do zabicia zwierząt/potworów, w niebyt.  

  Dirty Tricks (Brudne sztuczki): to ogólne określenie dla wszystkich sztuczek dostępnych do użycia przez naszego bohatera, aby zmylić przeciwnika i zyskać nad nim przewagę. Należą do nich- rzucanie piasku lub soli w oczy adwersarza, rzut sztyletem, strzał z pistoletu podczas walki wręcz i użycie przeszkolonej papugi w celach dywersyjnych.