Risen 3 : Titan Lords

1393

Teraz już całkowicie oficjalnie. Najnowsza gra studia Piranha Bytes będzie nazywać się Risen 3 : Titan Lords… tak przynajmniej wydaje się redaktorom z niemieckiego czasopisma PC Games, którzy jako pierwsi podzielili się swoją wiedzą na temat tej gry z innymi.

1393017848 risen 3 titan lords 3

Zaczynając od samego początku to nie będzie Risen ani Risen 2. Trójka będzie wyglądała zupełnie inaczej, z zupełnie innym światem jakim występował w poprzednich częściach. Będzie bardziej mrocznie, bardziej otwarto, z dużą ilością wyborów fabularnych, z ponownie rozbudowanym systemem walki czyli to co tygryski lubią najbardziej.

Więcej w rozwinięciu newsa.

1393017848 risen 3 titan lords 4

Gra będzie opierać się na nieco rozbudowanym silniku z Risen 2 tak więc nie będziemy narzekać na nic. Animacje zostaną na nowo poprawione (został na nowo przydzielony zespół zajmujący się animacją), walka już nie będzie tak „sztywna” jaka to miała miejsce w poprzedniej części. Świat gry zaoferuje nam teraz bardziej średniowieczne klimaty z ciemnymi lasami oraz skalistymi krajobrazami. Jednak obszar jaki mogliśmy zauważyć w poprzednich częściach (tropikalne lasy oraz obszary blisko morza) również będą przez nas często odwiedzane. Piranha Bytes chce nam zaoferować jak największa ofertę okolic jakie będziemy mogli zwiedzić, a wyspa zwać się będzie najprawdopodobniej Tytania – od Tytanów, którzy rządzili nią przed wiekami. Bardzo zrujnowana oraz zamieszkała przez mnóstwo nieumarłych oraz żywiołaków.

1393017846 risen 3 titan lords 51393017845 risen 3 titan lords 2

Będą wybory gildii (najpewniej 3) oferujące nam swobodny wybór klasy jaką będziemy grać podczas całej gry.

Co do walki. Znowu powraca parowanie ataków (czyli prawdopodobnie i tarcze) oraz tzw. combosy jakie będziemy mogli wykonać swoją bronią białą. Twórcy obiecują nam teraz, że system będzie bardziej rozbudowany aniżeli w poprzednich częściach. Dodatkowo należy wspomnieć o magii, która ma wreszcie wrócić do łask i oferować znacznie więcej niż poprzednie części (bardzo możliwe również rozwinięcie magii Voodoo, jednak nie wiadomo jak to będzie wyglądać). Będą również towarzysze więc nigdy nie będziemy sami zwiedzać wyspę.

A pamiętacie o nieprzytomnych zbójach? Tutaj będzie można ich spokojnie okradać bez względu na wszystko.

1393017850 risen 3 titan lords key art

Teraz czas na fabułę – będzie zupełnie nowy bohater (!). Również nazwany bezimienny jednak ma coś czego stary nie umiał – potrafi pływać! Nasz stary prawdopodobnie poprzez walki z dwoma poprzednimi Tytanami popadł w zupełną paranoję przez co jego umysł stał się mroczny i pusty. Naszym zadaniem będzie najpewniej mu pomóc odzyskać siły by mógł zapanować nad resztą Tytanów. Dodatkowo powracają dwaj odwieczni rywale, a zarazem Władcy Tytanów – Izmael i Ursegor, którzy najprawdopodobniej będą odgrywać potężną rolę w naszej misji, gdyż Władca może być tylko jeden, a zostanie nim sami wiecie kto.

Ciekawostka jest to, że na samym początku gry dusze naszego bohatera pożera potężny Władca Cieni (prawdopodobnie nieumarły powyżej) i będziemy mogli mieć postać duszy oraz człowieka dzięki czemu mamy 2 rodzaje rozwijania swych umiejętności – demoniczną i jasną. Śmierdzi Dark Souls nieprawdaż?

1393018973 risen 3 titan lords ursegor

Na początku gry będzie prolog, w którym będziemy mogli przetestować nasza postać i wybrać w którym kierunku będziemy się rozwijać. Będzie możliwość zobaczenia naszych najsilniejszych umiejętności dzięki czemu wybór będzie łatwiejszy. Dalej, na początku gry mamy dostępne salto oraz teleport na krótkie dystanse (pamiętacie teleporty z Gothic 2 : Noc Kruka?).

Resztę wiadomości jaka została ujawniona z PC Games na dzień dzisiejszy to jeszcze krótkie wywiady z twórcami gry pytający się o Risen 2 oraz o ogólnym zamyśle nad tą częścią.

No i oczywiście będą DLC. Jednak nie takie typu „nowa zbroja na początek”. Będą one zawierały długie nowe historie, które będą wplątane w ogólną historię oraz nie będą dostępne na początek by wspomóc naszego bohatera przez co gra stanie się łatwiejsza. Jak na razie wiadomo o 3-4 DLC. Czy będzie więcej? To się jeszcze okaże.

Pozostałe grafiki jakie zostałe ujawnione:

1393017845 risen 3 titan lords 1

1393017846 risen 3 titan lords artwork

Pełną galerię w wysokiej rozdzielczości znajdziecie tutaj

Po więcej czekamy na 26 lutego kiedy dorwiemy wywiady z twórcami gry.

wordpress theme jazzsurf.com