Romek
Risen 3: Władcy Tytanów Wiadomości

Teraz już całkowicie oficjalnie. Najnowsza gra studia Piranha Bytes będzie nazywać się Risen 3 : Titan Lords… tak przynajmniej wydaje się redaktorom z niemieckiego czasopisma PC Games, którzy jako pierwsi podzielili się swoją wiedzą na temat tej gry z innymi.

Zaczynając od samego początku to nie będzie Risen ani Risen 2. Trójka będzie wyglądała zupełnie inaczej, z zupełnie innym światem jakim występował w poprzednich częściach. Będzie bardziej mrocznie, bardziej otwarto, z dużą ilością wyborów fabularnych, z ponownie rozbudowanym systemem walki czyli to co tygryski lubią najbardziej.

Więcej w rozwinięciu newsa.

Gra będzie opierać się na nieco rozbudowanym silniku z Risen 2 tak więc nie będziemy narzekać na nic. Animacje zostaną na nowo poprawione (został na nowo przydzielony zespół zajmujący się animacją), walka już nie będzie tak „sztywna” jaka to miała miejsce w poprzedniej części. Świat gry zaoferuje nam teraz bardziej średniowieczne klimaty z ciemnymi lasami oraz skalistymi krajobrazami. Jednak obszar jaki mogliśmy zauważyć w poprzednich częściach (tropikalne lasy oraz obszary blisko morza) również będą przez nas często odwiedzane. Piranha Bytes chce nam zaoferować jak największa ofertę okolic jakie będziemy mogli zwiedzić, a wyspa zwać się będzie najprawdopodobniej Tytania – od Tytanów, którzy rządzili nią przed wiekami. Bardzo zrujnowana oraz zamieszkała przez mnóstwo nieumarłych oraz żywiołaków.

Będą wybory gildii (najpewniej 3) oferujące nam swobodny wybór klasy jaką będziemy grać podczas całej gry.

Co do walki. Znowu powraca parowanie ataków (czyli prawdopodobnie i tarcze) oraz tzw. combosy jakie będziemy mogli wykonać swoją bronią białą. Twórcy obiecują nam teraz, że system będzie bardziej rozbudowany aniżeli w poprzednich częściach. Dodatkowo należy wspomnieć o magii, która ma wreszcie wrócić do łask i oferować znacznie więcej niż poprzednie części (bardzo możliwe również rozwinięcie magii Voodoo, jednak nie wiadomo jak to będzie wyglądać). Będą również towarzysze więc nigdy nie będziemy sami zwiedzać wyspę.

A pamiętacie o nieprzytomnych zbójach? Tutaj będzie można ich spokojnie okradać bez względu na wszystko.

Teraz czas na fabułę – będzie zupełnie nowy bohater (!). Również nazwany bezimienny jednak ma coś czego stary nie umiał – potrafi pływać! Nasz stary prawdopodobnie poprzez walki z dwoma poprzednimi Tytanami popadł w zupełną paranoję przez co jego umysł stał się mroczny i pusty. Naszym zadaniem będzie najpewniej mu pomóc odzyskać siły by mógł zapanować nad resztą Tytanów. Dodatkowo powracają dwaj odwieczni rywale, a zarazem Władcy Tytanów – Izmael i Ursegor, którzy najprawdopodobniej będą odgrywać potężną rolę w naszej misji, gdyż Władca może być tylko jeden, a zostanie nim sami wiecie kto.

Ciekawostka jest to, że na samym początku gry dusze naszego bohatera pożera potężny Władca Cieni (prawdopodobnie nieumarły powyżej) i będziemy mogli mieć postać duszy oraz człowieka dzięki czemu mamy 2 rodzaje rozwijania swych umiejętności – demoniczną i jasną. Śmierdzi Dark Souls nieprawdaż?

Na początku gry będzie prolog, w którym będziemy mogli przetestować nasza postać i wybrać w którym kierunku będziemy się rozwijać. Będzie możliwość zobaczenia naszych najsilniejszych umiejętności dzięki czemu wybór będzie łatwiejszy. Dalej, na początku gry mamy dostępne salto oraz teleport na krótkie dystanse (pamiętacie teleporty z Gothic 2 : Noc Kruka?).

Resztę wiadomości jaka została ujawniona z PC Games na dzień dzisiejszy to jeszcze krótkie wywiady z twórcami gry pytający się o Risen 2 oraz o ogólnym zamyśle nad tą częścią.

No i oczywiście będą DLC. Jednak nie takie typu „nowa zbroja na początek”. Będą one zawierały długie nowe historie, które będą wplątane w ogólną historię oraz nie będą dostępne na początek by wspomóc naszego bohatera przez co gra stanie się łatwiejsza. Jak na razie wiadomo o 3-4 DLC. Czy będzie więcej? To się jeszcze okaże.

Pozostałe grafiki jakie zostałe ujawnione:

Pełną galerię w wysokiej rozdzielczości znajdziecie tutaj

Po więcej czekamy na 26 lutego kiedy dorwiemy wywiady z twórcami gry.