Co się dzieje z Dziejami Khorinis?

Niecałe dwa miesiące temu w świecie modingu gry Gothic zagrzmiało. W zespole pracującym nad modyfikacją Dzieje Khorinis wystąpił konflikt, a wszystko zaczęło się od ukrycia / usunięcia części filmów z ich oficjalnego kanału YouTube. Jak się później okazało powodem takiego zachowania była / jest niezgoda pomiędzy poszczególnymi członkami z ekipy Dziejów Khorinis, a pomysłodawcą i założycielem grupy czyli osobą o pseudonimie „Dark”.

Nowa ekipa – Nowe logo

W kolejnych dniach, za pośrednictwem mediów społecznościowych, otrzymywaliśmy oświadczenia z jednej jak i drugiej strony konfliktu, rzucające na całe zamieszanie nowe światło. Dowiedzieliśmy się, że konflikt w zespole trwał od dłuższego czasu, a kością niezgody okazały się warunki na jakich „Dark” miał opuścić zespół. Z pozoru cała sprawa mogła wydawać się błaha, ale jeśli dołoży się do tego prawne umowy z aktorami i powiązanie konta YT z prywatnym adresem e-mail, wszystko się komplikuje. Następne tygodnie przynosiły kolejne oświadczenia, które odkrywały wewnętrzne problemy zespołu i oczerniały raz jedną raz drugą stronę sporu. Dodatkowo na różnych forach i grupach powiązanych z Gothiciem można było zaobserwować wymianę zdań pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu DK. Często te wypowiedzi objawiały „mroczne” oblicze i bałagan jaki skrywał dawny zespół „Dziejów Khorinis”.

Wyspa Vaduz z modem DX11 sporo zyskuje.

Taki stan rzeczy trwał ponad miesiąc do momentu, aż „Dark” postanowił dokończyć swoje dzieło i założył nowy zespół „Dzieje Khorinis”. Od tej chwili pomiędzy zespołami doszło do „zawieszenia broni” i żadna ze stron nie chce się już wypowiadać na „oskarżenia” padające z przeciwnej strony barykady.

Tak więc aktualnie działają dwie grupy:

  • Nowe „Dzieje Khorinis”, które prowadzone są przez pierwotnego pomysłodawcę Piotra „Dark” Czołnowskiego. FBYTWWWYT2
  • oraz „Kroniki Myrtany”, które tworzy stary zespół. FBYTWWW

Nowe „Dzieje Khorinis” to zespół składający się z kilku członków pochodzących ze starej ekipy, plus spora część nowych osób, która wyraziła chęć pomocy przy projekcie (spis wszystkich członków). Warto zaznaczyć, że to ekipa „Darka” dysponuje prawami do dubbingu i ma podpisane umowy z aktorami, którzy występowali w Trylogii Gothica. Jednak ze względy na „nowe otwarcie” w zespole, muszą oni zrezygnować z pracy jaką wykonała stara ekipa. W praktyce oznacza to nawet roczne opóźnienie w premierze modyfikacji.

Druga strona czyli „stara” Ekipa Dziejów Khorinis deklaruje dalszą pracę przy projekcie, który od teraz zwie się „Kroniki Myrtany”. Projekt w założeniach nie różni się od „oryginalnych” Dziejów Khorinis, jednak wyspa na której będzie się toczyć pierwsza część modyfikacji nazywa się „Archolos”. Warto zwrócić uwagę, że nie posiadają oni praw do dubbingu, choć jak zapewniają profesjonalny dubbing do moda będzie.

„Gothic II Kroniki Myrtany: Archolos” to pierwsza część modyfikacji.

Oznacza to, że jako zwykli odbiorcy otrzymamy dwie modyfikacje od dwóch różnych zespołów. Oba mody będą oparte na tym samym pomyśle, jednak efekt końcowy może w znacznym stopniu odbiegać od pierwotnych założeń.

Nam nie pozostaje nic innego jak życzyć obu ekipom wytrwałości w pracy i rychłej premiery ich modyfikacji 🙂

PS: Obie ekipy nie oglądają się za siebie i pracują nad własnymi projektami. Nowa ekipa Dziejów Khorinis opublikowała intrygujący trailer związany z Xardasem. Natomiast Kroniki Myrtany przygotowały piękny cover Geldern Night wraz z wokalem. Obie produkcje znajdziecie poniżej.

TEASER – GOTHIC II Dzieje Khorinis | XARDAS

Tomasz "XARDAS" Marzecki!ZOSTAWCIE SUBA na drugim kanale!https://www.youtube.com/channel/UChlYbzBgKADw0xhdawMm26Q

Gepostet von Gothic II Dzieje Khorinis am Freitag, 27. April 2018

Dyskusja na forum

wordpress theme jazzsurf.com