Modyfikacje do Gothic 1 i 2 na Steam

THQ Nordic nie zatrzymuje się z ulepszaniem oryginalnych dwóch pierwszych części Gothica. W najnowszej aktualizacji dodano wsparcie dla Warsztatu Steam dla Gothica 1 i 2.

Oznacza to, że aktualnie każdy będzie mógł dodać modyfikację do biblioteki Steam. Dzięki czemu już istniejące modyfikacje mogą stać się ogólnodostępne dla każdego, bez szukania ich na różnych forach. Jeśli Warsztat Steam stanie się popularny to program Spine, który gromadzi mody w jednym miejscu, starci sens. Jest też niestety słaba strona tego rozwiązania. Ze względu na ogólnodostępny dostęp, kolekcja modów na Steam może stać się śmietnikiem. Niestety już widać pierwsze przypadki gdzie „modyfikacja” to zaledwie podmiana jednej teksty na niezbyt efektowną przeróbkę.

Do korzystania z Warsztatu Steam musicie zmienić wersję Gothica na wersję beta o nazwie „workshop – Workshop Beta”. Wystarczy, że na liście gier steam znajdziecie G1 lub G2, klikniecie PPM i wybierzecie opcję Właściwości… Następnie przechodzimy do zakładki BETA i z rozwijanej listy wybieramy „workshop – Workshop Beta”. Po odpowiedniej aktualizacji gry nasze zasubskrybowane modyfikacje powinny działać.

Warsztat do Gothica 1 najdziecie pod tym LINKIEM.
Do Gothica 2 Warsztat znajdziecie pod tym LINKIEM.

wordpress theme jazzsurf.com