azyl 1 1024x576 1
Patka 98
Modyfikacje Wiadomości

Azyl Roleplay to serwer multiplayer działający na bazie gry Gothic II: Noc Kruka i modyfikacji Gothic 2 Online. Fabuła toczy się w 2x większym i przebudowanym Jarkendarze. Jest to alternatywna historia wydarzeń z Gothica II: Noc Kruka. Magiczna bariera zostaje zniszczona, a bliżej nieznana moc przebudziła rdzennych mieszkańców do życia. Jakieś 3 miesiące później do krainy przybiły statki z kontynentu. Obydwie grupy nic o sobie nie wiedzą. W zależności od decyzji graczy będą albo współpracować, albo się zwalczać.

Na początku gracze będą podzieleni na rozmaite frakcje. Każda z nich będzie miała własne bronie, pancerze, historie i terytorium. Nowicjusze, którzy dopiero co dołączyli na serwer, również mogą zasilić szeregi jednej z nich. Wystarczy, że wyrażą chęć dostania się do wybranej frakcji i spełnią jej wymogi. Wszystko również zależy od tego, jaką masz opinię w obozie i czy jakoś się wykażesz. Ekipa ma bardzo luźne podejście do rozgrywki. Jeśli macie oryginalny pomysł na grę to wystarczy, że napiszecie do administratorów serwera i na pewno zostanie ona rozpatrzona. Na przykład, jeśli jesteś kimś, kto ma dużo znajomych, to nie musisz dołączać do frakcji, ale możesz założyć własną. Bycie samotnym wilkiem jest dopuszczalne, ale rekomendowane tylko dla doświadczonych graczy!!!

Azyl RP nastawiony jest przede wszystkim na współpracę z innymi. Wszystko jest zrobione z myślą o zapewnieniu użytkownikom jak najlepszych wrażeń ze spędzania czasu na serwerze. Nie musisz koniecznie być wojownikiem, ponieważ istnieje system rzemiosła, który możesz odblokować za punkty nauki; takie jak kowalstwo, gotowanie, alchemia, płatnerstwo, łuczarstwo czy zielarstwo. Rozwój postaci jest wzorowanym na tym z Gothica II, czyli zdobywane codziennie punkty nauki inwestuje się w rozwój wybranych statystyk.

Twórcy to zgrana ekipa z doświadczeniem w tworzeniu serwerów multiplayer. Postarali się o unikalną mapę, budynki, pancerze i obiekty interaktywne. Wszystko tworzone z myślą o tym, aby każdy gracz, nawet taki, nie mający wcześniej wiele wspólnego z serwerami RP, mógł się odnaleźć. Wśród osób z ekipy tworzącej serwer na szczególne wyróżnienie zasługuje: Melana – lider całego projektu, Soain – odpowiedzialny za mapę i projekt pancerzy, Abaddon i Hades – przygotowali razem skrypt, Sprint – pancerze oraz fabuła, zamysł na wątki i eventy dla ludzi oraz Zodiak – twórca addona razem z balansem statystyk, ma także duży wkład w fabułę, wątki i eventy dla graczy.

Wrażenia z Rozgrywki

Miałam przyjemność osobiście zagrać na serwerze Azyl RP. Moja przygoda zaczęła się od dołączenia na oficjalny Discord projektu1. Jeszcze przed startem zostałam przyjęta do frakcji „Zachodnia Kompania Górnicza” i napisałam pasującą do niej kartę postaci. Integracja z innymi użytkownikami także nie była problemem. Na pewno bardzo pomocny jest specjalnie stworzony tylko dla członków Kompanii serwer Discord, gdzie można zaprezentować swoją postać, pisać o problemach, postulatach i ważnych dla nas sprawach. W odnalezieniu się na serwerze bardzo pomógł mi lider Kompanii – Soain, któremu jestem ogromnie za wszystko wdzięczna.

Wchodząc na serwer, otrzymujemy do eksploracji pokaźny obszar, podzielony na sektory: plaża, dolina, kanion, tereny pradawnych. Na każdym kroku można spotkać przedstawicieli różnych frakcji oraz ich zabudowania. Dla mnie jako kolonizatorki z kontynentu tereny tubylców są dostępne w dość ograniczonym stopniu, ale w miarę trwania edycji możemy otrzymać możliwość eksploracji coraz odleglejszych części wyspy.

Roleplay oparty jest przede wszystkim na współpracy, gdzie każdy wedle uznania wybiera specjalizację, która kosztuje 22 punktów nauki i nawzajem dostarcza sobie dobra potrzebne do funkcjonowania w świecie gry. Twórcy starają się oddać jak najlepiej ducha pierwowzoru poprzez system rozwoju postaci za PN, konieczność leczenia się z obrażeń oraz crafting. Dodatkowo został dodany także pasek głodu i staminy, które urozmaicają rozgrywkę. Rozwój postaci wymaga regularnej gry, ponieważ dziennie można jedynie zdobyć 9 PN. Myślę jednak, że czas spędzony na serwerze nie będzie nużyć, ponieważ wciągną was rozmowy z innymi graczami, zdobywanie zasobów i zwiedzanie wyspy.

Świat zdaje się naprawdę żyć. Otoczenie stale się zmienia. Zgodnie z odgrywaną wcześniej rozbudową obozu, mapa jest aktualizowana, co daje wrażenie, że nasze działania naprawdę wpływają na świat dookoła. Organizowane są także przez administrację serwera wydarzenia grupowe, ogłaszane na serwerze i gromadzące w jednym miejscu sporo graczy.

Jeśli macie wystarczająco dużo czasu, aby regularnie wchodzić na serwer i rozwijać swoją postać, lubicie integrować się i współpracować z ludźmi, interesuje was pozyskiwanie zasobów i wytwarzanie z nich dóbr oraz odpowiada wam bardzo powolnie postępująca historia rozplanowana przez twórców na kilka miesięcy, to zdecydowanie Azyl RP jest dla was! To jak? Zobaczymy się w grze?

  1. Gothic Azyl Roleplay ↩︎

Powiązane Wpisy