Quest Pack 4.2, Content Mod 3.1 do G3

Nie od dziś wiadomo, że Gothic 3 nie ma wybitnej fabuły, a klimat w znacznym stopniu różni się od tego co było zaprezentowane w poprzednich odsłonach. Dlatego fani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć odpowiednie modyfikacje poprawiające te elementy.

Aktualnie na „rynku” występują dwie pozycje, które w zauważalny sposób zmieniają charakter gry. Oczywiście mowa tu o Quest Pack’u oraz Content Modzie.
Mówiąc o QP i CM nie można zapomnieć o RobeNie, który w największym stopniu przyczynił się do przetłumaczenia obu modyfikacji.


Quest Pack 4.2

Quest Pack, jak sama nazwa wskazuje, to modyfikacja skupiająca się głównie na dodaniu nowych zadań. Ponadto modyfikacja zmieniła poziom trudności (oczywiście w kierunku HARD), dodano kilkanaście nowych przedmiotów i wymieniono większość tekstur, znajdujących się w grze. W polskiej wersji zadbano również o poprawione intro i sporo innych (większych oraz mniejszych) poprawek kosmetycznych.

Instalacja:

  1. Gothic 3
  2. Patch 1.75.14
  3. a) Quest Pack 4.2 lub
    b) Quest Pack 4.2 Steam Edition

Content Mod 3.1

G3 Content modContent Mod to druga obowiązkowa modyfikacja dla ludzi chcących upodobnić G3 do G2/1. CM w odróżnieniu do QP skupia się bardziej na wyglądzie gry niż na zadaniach. W najnowszej wersji dodano całkowicie nowe pancerze, które wyglądają profesjonalnie. Edytowano również przedmioty typu mikstury, które od teraz mają zmieniony wygląd w zależności od efektu jaki powodują. Content Mod to kolejne zwiększenie poziomu trudności gry.
CM to również załączona do niego modyfikacja Konsekwencje. Wprowadza ona „odpowiedzialność za swoje czyny”. Nie będzie można bezkarnie wypełniać misji dla obu stron konfliktu. Każda nasza decyzja może obrócić się przeciwko nam.

Instalacja:

  1. Gothic 3
  2. Patch 1.75.14
  3. Quest Pack 4.2
  4. Content Mod 3.1

wordpress theme jazzsurf.com