khorinis saga
Dark Fenix
Wiadomości Gothic

Dziś, 27 czerwca 2024 roku, na rynku zadebiutowała Gothic Classic Khorinis Saga. Jest to zbiorcze wydanie dwóch pierwszych części sagi Gothic, przeznaczone dla użytkowników Nintendo Switch.

Gothic Classic Khorinis Saga zawiera gry Gothic oraz Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka. Wersja ta (G2) oferuje ulepszoną grafikę z dynamicznymi cieniami, przypominającą wyglądem modyfikację DX11. Niestety Gothic 1 pomimo zapowiedzi wydawcy nie otrzymał ulepszeń graficznych. Co gorsza THQ Nordic ponownie wprowadza graczy w błąd pokazując ulepszoną grafikę na trailerze. Wprowadzono również zmiany w interfejsie użytkownika, dodając zakładki do ekwipunku oraz okno szybkiego wyboru. Sterowanie zostało dostosowane do pada. Ponadto będą to dwie gry umieszczone na jednym kartridżu.

Zmiany i poprawki w Gothic Classic Khorinis Saga

Gry zostały wydane niestety w swoich najstarszych wersjach, czyli 1.0. Patche będzie trzeba pobrać z internetu. Niestety wiele problemów w tych wydaniach nadal nie zostało rozwiązanych. Co gorsza najbardziej irytujący błąd w Gothicu 2, czyli brakująca litera „Ł” na początku wyrazu jest niepoprawiony. Poniżej znajdziecie pełne listy poprawek w języku polskim dla każdej gry.

Gothic Classic Khorinis Saga

Gdzie kupić Gothic Classic Khorinis Saga?

Kolekcja gier jest dostępna do kupienia w sklepie THQ Nordic. W przypadku tego wydania dostaliśmy polską okładkę do gry. Podczas pisania tego artykułu produkt nie był możliwy do zdobycia za pośrednictwem platformy Nintendo eShop. Zatem jedyną możliwością nabycia Gothic Classic Khorinis Saga jest skorzystanie z oficjalnego sklepu wydawcy lub poszukania pudełka w polskiej dystrybucji. Cena tego zestawu to 40€ czyli na dzień dzisiejszy ok. 175zł. Dlatego lepszym wyborem jest zakup przykładowo w sklepie gamefinity.pl gdzie zbiorcze wydanie kosztuje 139zł. Jest to doskonała okazja do nabycia tych gier w niższej cenie dla osób, które nie zrobiły tego wcześniej.

Gamefinity.pl i Gothic Classic Khorinis Saga (pudełko)

THQ Nordic Store i Gothic Classic Khorinis Saga (pudełko)

Jeśli w czasie gry napotkasz błąd zgłoś go do THQ Nordic aby mogli go naprawić:

Zgłoszenia dla Gothic Classic
Zgłoszenia dla Gothic 2: Complete Classic

Powiązane Wpisy