Romek
Wiadomości

Nasi koledzy z niemieckiego blogu o Arcania: Gothic 4 dotarli do pierwszych obrazków, a raczej rycin nawiązujących do trzeciej z czterech Wysp Południowych: Korshaan. Pochodzą z czasów gdy Arcania: Gothic 4 była jeszcze w początkowej fazie, tzw. wersji Alpha, ale ostatecznie trzecia wyspa nie pojawiła się w grze. Mamy przyjemność opublikować i opisać Wam poniższe screeny. 

 

Płaskorzeźba

 

Ścienna płaskorzeźba przypomina nam kulturę Majów i ich kamienne płaskorzeźby. W rzeczywistości ten fragment jest częścią większej płaskorzeźby która pokrywa całą ścianę w jednej z ruin na wyspie Argaani.

Ruiny na Korshaan
Pozostałe obrazki wraz z opisami znajdziecie w rozwinięciu newsa.

 

 Poniżej widzimy szkic tarczy, w którym widoczne są powtarzające się elementy. Stylem przypomina nam użyte w logu gry kształtów:
 

Tarcza z Korshaan
 
Nie mogło również zabraknąć gatunku trawi morskiej czy też bagiennego ziela, której rozwojowi sprzyjał bagienny, zatęchły klimat wyspy:
 
Ruiny Korshaan - ziele 
 
 Niestety, pozostaje w sferze domysłów fakt, czy historia kultury na Korshaan zostanie wykorzystana w którymś z dodatków. Ciekawostką pozostają użyte motywy tej kultury na wyspie Argaani. Bądźcie z nami na bieżąco, już nie długo kolejne informacje