Patka 98
Wiadomości

Doskonale pamiętamy, jak pozytywny odbiór w styczniu tego roku wywołała wiadomość o tym, że firma THQ Nordic idąc śladem innych popularnych uniwersów fantasy, postanowiła wydać oficjalną książkę kucharską inspirowaną Gothicem.

Niestety dla osób czekających na ten tytuł mamy smutną wiadomość. Na stronie internetowej wydawnictwa Panini przełożono termin premiery z 19 marca na 20 sierpnia tego roku. Data wydania została również zaktualizowana na stronie Amazon.de, gdzie od kilku miesięcy trwa przedsprzedaż. Zmienione zostało także zdjęcie okładki w porównaniu z tą, którą można było zobaczyć w naszym artykule z 11 stycznia.

Gothic książka kucharska - okładka
Nowa okładka Gothic – Das offizielle Kochbuch

Strategia THQ Nordic w związku z dystrybucją i promocją książki jest zastanawiająca. Pozycja nie posiada własnej strony na THQ Nordic Store EU. Zamiast tego możemy tam znaleźć kolejne przedmioty codziennego użytku z motywem maski Śniącego oraz wydania pierwszej i drugiej części sagi Gothic na Swicha. Dodatkowo właściciele praw do marki nie promują książki w żaden sposób. Nadal pod znakiem zapytania jest to czy książka zostanie także przetłumaczona na inne wersje językowe jak polski, rosyjski czy angielski. Uszczęśliwiłoby to część fandomu, która nie posługuje się biegle językiem niemieckim. Jak na razie pozostaje nam czekać na dalsze ruchy THQ Nordic i Panini w związku z całą sprawą.

Strona THQ Nordic Store EU
Panini | Kochbücher | Gothic – Das offizielle Kochbuch
Przedsprzedaż na stronie Amazon.de

Powiązane Wpisy