Romek
Wiadomości

Dociekliwym użytkownikom udało się znaleźć informacje na temat oficjalnej książki kucharskiej ze świata Gothic. Wydawca marki Gothic, THQ Nordic na razie oficjalnie nie potwierdził tej informacji.

Gothic – Oficjalna książka kucharska

Opis produktu z serwisu Amazon.de

Jeśli potrafisz dobrze gotować, masz tu wielu przyjaciół! A kucharz Snaf musi to wiedzieć! Nie tylko dzięki jego wyjątkowym umiejętnościom radzenia sobie z… cóż, czymkolwiek co jest pod ręką… seria Gothic jest niezwykle popularna wśród fanów gier od ponad dwudziestu lat. Od Starego Obozu, przez tętniące życiem ulice Khorinis, po Kolonię Karną w mrocznej Górniczej Dolinie: na łamach tej książki Snaf prezentuje sześćdziesiąt unikalnych przepisów z najróżniejszych zakątków świata Gothic!

Zapowiedź tej niebanalnej książki została odkryta przez fanów na niemieckiej stronie Panini Shop. Znanej głównie ze sprzedaży książek, komiksów i mang z ogólnie pojętej tematyki fantasy. Według wyżej wspomnianego serwisu, wydawca ustalił datę premiery na 19 marca 2024 roku, a liczba stron wynosi 160. Jej autorem jest Tom Grimm, który na swoim koncie posiada różne dzieła z zakresu gier i fantasy (m.in. książki kucharskie ze światów Gry o Tron oraz Super Mario).

Mamy również nieoficjalne potwierdzenie od T-Moora, community managera z Discorda serii Gothic. Twierdzi on, że książka jest jak najbardziej oficjalna, ale obecnie nie może powiedzieć nic więcej na ten temat.

Niestety, nie posiadamy żadnych informacji na temat tego, czy autorzy planują wydanie owego podręcznika kucharskiego również w innych językach. Doskonale wiemy, jak ważny jest polski fanbase dla THQ Nordic, co ilustrują limitowane edycje pudełkowe Gothic 1 i 2 na Switcha, wydane specjalnie na nasz rodzimy rynek. Jednak w przypadku książki, która nie jest bezpośrednim produktem właściciela marki, mogą zachodzić inne procesy wydawnicze. Niemniej jednak, gdy tylko pojawi się więcej informacji na temat temat, nieomieszkamy was poinformować.

Przedsprzedaż na stronie Amazon.de
Panini – Plan wydawniczy na pierwszą połowę 2024
Źródło: World of Gothic

Powiązane Wpisy