Dark Fenix
Wiadomości

„OPOWIEŚĆ KOPACZA. Krótki film w świecie Gothic.” to film zrealizowany przez Doktora Borginsona i Jakuba Suska opowiadający o życiu w Górniczej Dolinie.

Narratorem filmu jest kopacz (głosu użyczył Piotr Bąk) pracujący w kopalni i wydobywający rudę. Opowiada on nam o zasadach panujących w trzech obozach jak i wzajemnych relacjach pomiędzy nimi. Dostajemy wskazówki jak przetrwać w tym trudnym świecie i jakie możliwości daje dołączenie do każdego obozu. Szybko zostajemy wprowadzeni w temat waluty jakim są bryłki rudy i jak ten pieniądz krąży w obiegu zamknięty.

Jednak najważniejszym aspektem całego filmu jest jego warstwa wizualna. Wszystkie ujęcia (zarówno te wyreżyserowane jak i spontaniczne) zostały nagrane podczas Larp Gothic 2023. Larp Gothic to terenowa gra fabularna opowiadająca o życiu pod Magiczną Barierą w Kolonii Więziennej Khorinis, na kilka lat przed pojawieniem się znanego z gier bezimiennego bohatera. Larp zakłada ciągłość fabularną oraz kontynuowanie postaci i wątków z poprzednich lat. W 2023 odbyła się już siódma odsłona gry.

Jak sam Doktor Borginson mówi: „Film powstawał tak naprawdę od marca 2023 kiedy po raz pierwszy zacząłem rozmawiać z organizatorami na ten temat i rozkminiać możliwości. Z przerwami do sierpnia myśleliśmy nad scenami i wstępną historią. Kręcenie samych ujęć zajęło 4 dni od rana do wieczora (już na samym Larpie) natomiast montaż i postprodukcja trwała około 2 miesiące, wtedy też skrystalizowaliśmy że tak powiem całą wizję i dokończyliśmy scenariusz, nawiązując współpracę z panem Bąkiem. To tak pokrótce 😃„. Więc jeśli spodobał wam się ten film możecie wesprzeć autora stawiając mu kawę.

Zapraszamy do oglądania

Doktor Borgindon na YouTube
Doktor Borginson na Facebook
Larp Gothic na Facebook
Larp Gothic strona www

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów z tegorocznego Larpa zapraszamy do relacji arhn.eu i TVGry.

Powiązane Wpisy