Dark Fenix
Seria Gothic Wiadomości

4 sierpnia 2015 na kanale YT serwisu arhn.eu, została opublikowana pierwsza część serii filmów „Gothic… w pigułce„. Zgodnie z zamysłem twórców jest to zbiór filmów prezentujący zakulisowe jak i dobrze nam znane fakty, związane z produkcją, dystrybucją i sytuacją po wydaniu każdej gry z serii Gothic. W dwóch ostatnich filmach został również poruszony wątek Arcani wraz z dodatkiem oraz zawarto kilka słów o mobilnej odsłonie Gothic’a.

Logo Gothic ...w pigułce
Logo Gothic …w pigułce

Twórcami tego projektu są Johnny oraz Dark Archon. Główne zasługi należy jednak kierować do Johnnego, który godzinami „przekopywał” zakamarki internetu, w celu odnalezienia wszystkich faktów. Dotarł on również do kilku osób, które są lub były związane ze studiem Piranha Bytes (m.in. Björn Pankratz). Dark Archon pełnił rolę lektora, zapewniając profesjonalizm w brzmieniu filmu.

logo Gothic Sequel
Wstępne logo Gothic Sequel

Nie obyło się jednak bez nieoczekiwanego zwrotu akcji. W czasie gdy w przygotowaniu był piąty i ostatni film, świat obiegła informacja o „Gothic Sequel”. Johnny jednak szybko zebrał wszystkie informacje na temat tego dodatku, a dodatkowo uzyskał dostęp do grywalnej wersji tej gry. Tak i oto otrzymaliśmy „Gothic Sequel Zapomniane Opowieści”, film który uzupełnia podstawową pigułkę o rzeczy związane z Sequelem. Więcej o Gothic Sequel znajdziecie TUTAJ.

Logo Gothic DX11
Logo Gothic DX11

Ostatnie minuty materiału, poświęcone są społeczności Gothic’a oraz modyfikacją jakie udało się stworzyć na przestrzeni kilkunastu lat. Gothic… w pigułce kończy się na pięciu filmach plus jeden dodatkowy o Sequelu.

Przed wami prawie trzy godziny materiału o historii waszej ulubionej gry 🙂