Dark Fenix
Wiadomości

Björn Pankratz otworzył nowe studio pod nazwą Pithead Studio GmbH, a Piranha Bytes prawdopodobnie już nie istnieje.

Pithead Studio logo
Logo Pithead Studio GmbH

Pithead Studio czyli nowe miejsce pracy Bjorna

Björn Pankratz wraz z żoną Jennifer Pankratz po zeszłorocznym odejściu z Piranha Bytes postanowili założyć własne niezależne studio pod nazwą „Pithead Studio”. Ich celem będzie tworzenie gier indie cechujących się gęstą i mroczną atmosferą z głęboką fabułą oraz elementami horroru i RPG.

Po więcej szczegółów musimy poczekać do kolejnego poniedziałku gdyż podobnie jak to było u Piranha Bytes co poniedziałek będziemy otrzymywać nowe odcinki z serii „Pithead Studio TV”. Pithead Studio znajdziemy na:

Piranha Bytes już nie istnieje? (plotka)

Według portalu CD-Action, który twierdzi, że ma kontakt z pracownikiem Piranha Bytes, studio zakończyło swoją działalność z końcem czerwca. Pomimo poszukiwań inwestora, nie znaleziono firmy chętnej zainwestować 3 milionów euro. Ostatecznie środki od Embracer Group (obecny właściciel) pozwoliły funkcjonować Piranha Bytes do połowy 2024 roku.

Warto nadmienić, że w ostatnim czasie sporo wieloletnich pracowników Pirani odeszło i znalazło zatrudnienie w innych studiach growych. Zmieniono również adres firmy Piranha Bytes GmbH, który aktualnie wskazuje na prywatny dom prezesa Michael Rüve.

Według plotek, studio nie ma zamiaru wypuszczać żadnych oficjalnych komunikatów informujących o końcu Piranha Bytes. Ich odejście ma być spokojne i ciche. Byłoby to dziwne podejście, mając w pamięci oficjalne oświadczenie PB ze stycznia, w którym wprost napisali, że poinformują nas o nowych informacjach.

Redaktor CD-Action zaprezentował również dwa zdjęcia mające pokazywać opustoszałe wnętrze studia Piranha Bytes sprzed kilku dni.

Powiązane Wpisy