Romek
Wiadomości ArcaniA: Gothic 4

Wczoraj, późną nocą do sieci trafiły kolejne amatorskie nagrania stanowiska Arcania: Gothic 4 na targach GamesCom 2010 przesłane przez Redaktorów serwisu Gamezilla.pl Tym razem, pomimo średniej jakości materiału video mamy okazję obejrzeć grę w wersję Demo przez około 7 minut. W pierwszej części mamy możliwość zobaczyć bohatera poruszającego się po wyspie Feshyr i wykonującego pierwsze questy, opisane przez nas we wczorajszym newsie. Niestety dane nam będzie tylko obserwować ruchy gracza, gdyż hałas z hali targów skutecznie zagłusza dźwięki z gry.

W drugim, dłuższym nagraniu  widzimy ciąg dalszy zwiedzania wyspy Feshyr, ekran statystyk bohatera, rozmowę z Diegiem i innymi NPC. W tym przypadku również w tle słychać wyraźne odgłosy z hali, które skutecznie zakłócają m.in. rozmowę z NPC. Mamy okazję zaobserwować element walki z potworami

Nasi koledzy z zachodnich serwisów, którzy pojawili się na targach, donieśli nam że wersja demo nie pozwala zagrać na poziomie trudności – Gothic. Dodatkowo została zdementowana informacja, jakoby podświetlenie postaci można było wyłączyć tylko dla pobocznych zadań. Nawet NPC ważny dla głównej fabuły nie będzie w jakikolwiek sposób 'świecił’ i tym samym będziemy w mniejszym stopniu prowadzeni za rękę przez twórców gry.