Romek
Wiadomości ArcaniA: Gothic 4

Niemiecki serwis worldofgothic.de przeprowadził wywiad z Reinhard’em „Megalomaniac’iem” Pollice – Community Managerem JoWood. Tekst jest dość obszerny, w związku z czym wybraliśmy z niego tylko najistotniejsze fragmenty, których tłumaczenie znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Najważniejszą informacją, jaką podzielił się z nami Megalomaniac jest przybliżona data wydania demo Arcania: Gothic 4. Jest nią koniec września tego roku.

Inną istotną wiadomością jest data premiery gry w poszczególnych rejonach świata. Reinhard stwierdził, że Arcania: Gothic 4 pojawi się na półkach sklepowych w Polsce, Rosji i innych krajach tej części Europy w 4 kwartale tego roku. To, czy data ta będzie równoległa z premierą światową  zależy jednak od deweloperów Arcania: Gothic 4 w tych krajach.

 

 WoG: W jakich krajach ukaże się Arcania: Gothic 4. Czy data premiery wszędzie będzie taka sama?

Megalomaniac: 12 października 2010 w Europie Środkowej, Ameryce Północnej i Australii. W Rosji, Polsce i innych krajach Europy Wschodniej gra ukaże się w 4 kwartale tego roku. Jak na razie nie znamy dokładnych informacji co do wersji japońskiej i chińskiej, chociaż w Chinach gra powinna pojawić się na półkach sklepowych najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

 

WoG: Ważną częścią serii Gothic był system gildii. Wiemy jednak, że jako taki nie pojawi się on w Arcania: Gothic 4.

Megalomaniac: Klasyczny system gildii przewiduje dołączenie do jednej z nich. My jednak wprowadziliśmy do niego modernizacje – jest bardziej „wolnym”.

 

WoG: Czy noce będą bardziej ciemne? W kilku gameplay’ach widzieliśmy, że były one dość jasne.

Megalomaniac: To jest swoisty smaczek – noce w Arcania: Gothic 4 nie będą zbyt ciemne. Nie będzie to jednak nierealistyczne, gdyż źródłem światła będzie księżyc. Nie stworzyliśmy jednak jego faz.

 

 WoG: Magia będzie odgrywać ważną rolę. Niestety, wiemy o niej niedużo. Jak będziemy posługiwać się magią?

Megalomaniac: Magia tradycyjnie zostanie podzielona na 3 gałęzie. Istnieją również zwoje i runy. Ogólnie rzecz biorąc, mag w Arcania: Gothic 4 będzie różnił się trochę od tego z poprzednich części Gothica – tam trzeba było zdecydować się, który rodzaj magii będziemy rozwijać. W Arcanii natomiast będzie można posługiwać się wszystkimi trzema rodzajami na wysoce równym poziomie.

 

WoG: Kiedy pojawi się Demo?

Megalomaniac: Demo pojawi się pod koniec września, na platformy PC i Xbox 360.

 

WoG: Czy planowana jest Arcania 2?

Megalomaniac: Zobaczymy. Jeżeli tak, to na pewno chciałbym uczestniczyć w jej powstawaniu od początku do końca. Na pewno nie rozpoczniemy nad nią prac bezpośrednio po premierze Arcania: Gothic 4