Romek
Wiadomości Seria Gothic

Saga Gothic za 5 złotych.

 

Na wstępie chciałbym poinformować każdego fana serii Gothic iż jakiś czas temu został wydany specjalny „pakiet” opiewający we wszystkie części tej kultowej gry cRPG, którą każdy znawca, wychwala pod niebiosa zapominając o reszcie reprezentantów gatunku. No, ale nie będziemy się rozmieniać na drobne wiec przejdę do opisu tego jakże ciekawego pakieciku bądź też zestawu (niepotrzebne skreślić).

Pudełko wizualnie to kompilacja okładek Gothic’a 2 i Nocy Kruka które łączą się przy naszym głównym bohaterze (czyt. Bezimiennym). Wszystko ładnie, pięknie gdyż wydawca nie dość, ze wpuścił na rynek produkt który jest bardzo pożądany to jeszcze zaoszczędził, ponieważ jest to wszystko umieszczone, a raczej upchane po brzegi na jednym świecącym krążku. Powiedziałbym ze dla wydawcy to spory plus no wiadomo mniejsze koszta nakładu i wogole, ale jak zawsze jest jedno „Ale” przechodząc szybko do sedna sprawy chciałbym napisać ze nie każdy jest zaopatrzony w czytniczek albo lepiej nagrywareczkę DVD żeby odczytać ten krążek. Oczywiście tak żyjemy w czasach gdy DVD już wchodzi w standard każdego nowego zestawu komputerowego ale jak to bywa producenci i wydawcy nie myślą o tych naprawdę najwierniejszych fanach i w nasze łapki dostajemy produkty zazwyczaj przystosowane do sprzętów o których niejeden szary polak mógłby pomarzyć, na zachodzie to co innego, ale jak zwykle dyskryminacja dotyka tych uboższych. Jednak istnieje tez pozytyw ponieważ nagrywarkę DVD już dziś można kupić za 150 zł co nie jest wygórowana ceną przynajmniej wg mnie, a poza tym nie trzeba podczas instalacji „szuflować” i dobijać przycisku odpowiadającego za wysuniecie magicznej szufladki na która kładziemy krążek marzeń. 1CD jest na pewno poręczne, idąc dalej za myślą przejdę do instrukcji która nie opiewa na zbyt wieka ilość stron, no cóż jednak na tym tez można oszczędzić.

Żeby podsumować całość, chciałbym napisać ze nowo wydany zestaw Pt. Saga Gothic jest przeze mnie polecany każdemu fanowi jak i laikowi świata Gothica, są plusy i minusy ale na pewno każdy z zakupu zadowolony będzie, bo za 5 dych ma wszystkie części „Gotha” (wszystkie bo premiera G3 dopiero 3 listopada) za rozsądną niska cenę. Można by napisać w takiej sytuacji jedynie z angielskiego Highly Recommended czyli wysoce polecana pozycja.

Której wręcz nie można przeoczyć uzupełniając kolekcję.