Romek
Wiadomości Risen
Włoski serwis multiplayer.it zamieścił na łamach swego portalu krótki gameplay z najnowszego dzieła studia Piranha Bytes – Risen. Przedstawia on głównie system walki we wcześniejszym stadium zaawansowania prac na grą, dlatego monotonne ruchy wymachiwania bronią nie powinny nas zaniepokoić., tym bardziej, że PB potwierdziła zakończenie prac nad nim. Filmik przedstawia także nieskoordynowany grupowy atak na potwora, który łatwo pokonuje niezgranych napastników. Jednakże do premiery jeszcze trochę czasu, więc nie powinniśmy się martwić o AI NPC’tów.

 

Gameplay można obejrzeć tutaj.

Filmik nie był nagrywany bezpośrednio z gry, lecz powstał on poprzez kamerownie monitora, toteż jego jakoś pozostawia dużo do życzenia.

Wcześniej światło dzienne ujrzał materiał video z imprezy Games Developers 2009, na którym ujrzymy wywiad z członkami zespołu pracującymi nad gra oraz urywki prosto z gry.

 

A także relacja z tej samej imprezy, przygotowana przez gry-online.pl., w której jeden z członków zespołu tworzącego grę opowiada o Risen (polskie napisy). Do obejrzenia tutaj.