alt
Romek
Risen 2: Mroczne Wody Wiadomości

alt
 

Powiedzmy sobie szczerze: kto nie był zaszokowany informacją, że Piranha w najnowszej produkcji wprowadzi broń palną, piracki główny wątek i dużą ilość wysp do świata rozgrywki? Po prostu szok- piraci w Risen, duża ilość wysp, broń palna- to musi być problematyczne. Jednak po prezentacji na Gamescom 2011 wszystko wyglądało na tyle dobrze, że nasze wątpliwości pierzchły natychmiast.

Zapraszamy do lektury.

 

 

Zdecydowanie piękne

 

W Risen 2 z definicji wszystko będzie znacznie ładniejsze, niż w pierwszej odsłonie. Silnik graficzny uległ modernizacji, dzięki czemu uzyskano piękne krajobrazy. Trzeba tu wziąć pod uwagę fakt, że teraz wszystko zostało zrobione w sposób bardziej szczegółowy- zastosowano więcej poligonów, co dało efekt zaokrąglenia, dzięki czemu wygląda to wiarygodniej i prawdziwiej. Jedyną wadą na tym etapie, jest animacja. Wygląda ona trochę na drewnianą, jednak trzeba poczekać na ostateczną wersję drugiej częśći.

alt
 

Epicka opowieść

 

W Risen 2 Tytani niszczą świat, ale niewielkiej grupie inkwizycji udaje się cudem przeżyć. Są także piraci, którzy działają na inkwizycję jak płachta na byka, lecz nikt nie odważy się ich zaatakować. W Risen 2 nasz bohater na polecenie Inkwizycji wyrusza w podróż, by wyjaśnić powód ataków Tytanów, oraz aby je powstrzymać.

alt
 

Typowe zadania

 

Misje w Risen 2 będą w stylu piranii, zazwyczaj podobnym do pierwszego Risen. To znaczy, będą zadania z gatunku: rozwiąż zagadkę morderstwa, aż do zwykłych banalnych questów. Ponadto, zadania pełne będą typowych, dramaturgicznych dialogów, typowych dla piranii. Zapowiedziane są bardzo złożone zadania, oraz wiele pobocznych misji.

alt
 

Lekka rozgrywka

 

W Risen 2 piranie zmodyfikowały trochę rozgrywkę, więc gra sprawia wrażenie większej i bardziej bezpośredniej. Od Risen 2, gra rozwija się jednocześnie na PC oraz konsole, i wydaje się być łatwiejsza w rozgrywce. Już na początku mamy kompas i znaczniki zadań (markery Questów), ale mini mapy nie będzie.

alt
 

Inteligencja NPC

 

AI ncpów, także uległo wielkiej modernizacji. W tym celu, Piranie zatrudniły nowych programistów. Jednak w tym momencie trudno zweryfikować postęp w tej dziedzinie, ponieważ działanie AI można zrozumieć prawidłowo, tylko po prze granie w pełną wersję gry. Ale zapewnienia twórców brzmią obiecująco, jak wszystko inne, co dotyczy Risen 2.

alt
 

Mnogość elementów

 

Risen 2 jest bardziej epickie od protoplasty, jest w nim również więcej różnych elementów. Nowością jest to, iż będziemy mogli przystosowywać bohatera do lokalnych warunków, gdyż będziemy mieli możliwość wyboru pojedynczych sztuk ubioru (chusty, buty, spodnie, koszule) oraz broni.

alt
 

Na koniec

 

Po wstępnych wypowiedziach mieliśmy mieszane uczucia, lecz pierwsze prezentacje na pokazie wyjawiły co się dzieje. Mimo faktu, że obecność broni palnej jest komiczna/ niestandardowa, Risen 2 wygląda jak typowa gra PB. Klimat i wygląd jest o wiele lepszy, niż w Risen- gra jest głębsza i po prostu łatwiejsza. Teraz nie przychodzi nam nawet do głowy, że Zmartwychwstały okaże się niewypałem.
{youtube}vt6ZOaPHBkU{/youtube}

 

Źródło: risen2.ru

za Zockah.de

 

Tłumaczenie: Biafra