Romek
Wiadomości

Związany z Piranha Bytes od 1998 do 2010r. Stworzył soundtruck do trylogii Gothica oraz do pierwszej części Risen. Jego utwory podbiły serca każdego, kto przemierzał wirtualny świat wraz z Bezimiennym. Dzięki temu zyskał sobie wielką sympatię i szacunek środowiska gier komputerowych.

Kai Rosenkranz, bo o nim mowa, po ukończeniu prac nad Risen 1 postanowił zakończyć swoją dwunastoletnią przygodę nie tylko z tworzeniem gier komputerowych, ale także z muzyką. Po 5 latach wraca ponownie.

 

Niestety, „come back” nie ma nic wspólnego z produkcją gier. Kai wraz z przyjaciółmi ma zamiar stworzyć swój pierwszy album muzyczny. Oto jak sam o nim pisze:
„Journey Home będzie albumem bardzo osobistym oraz pochodzącym z głębi serca. To nie jest ścieżka dźwiękowa z gry wideo. To tylko ja tworzący muzykę, z kilkoma przyjaciółmi i muzykami występującymi gościnnie. Powrót do domu jest tematem, który w dzisiejszych czasach wiele dla mnie znaczy. Zatem album będzie się koncentrował wokół tego tematu a ja będę muzycznie poruszał różne aspekty domu i powrotu do domu. I jest tu również coś dla fanów Gothic‘a i Risen. Będę ponownie odwiedzał światy Gothic i Risen w dwóch bonusowych utworach.
Zatem już nie mogę się doczekać, by wyruszyć w tę podróż z Tobą!”
{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=sbCA01UH4XQ{/youtube}

Jak widać, Kai nie zapomniał o nas, fanach gier Piranha Bytes. Życzymy sukcesów.

https://www.kickstarter.com/projects/mustardmuffin/kai-rosenkranz-is-making-a-new-album-journey-home