Romek
Wiadomości

Witamy was z powrotem po znacznie długiej przerwie zaczynając od informacji, które już pojawiły się na naszym kanale facebook’owym by się nigdzie nie straciły :).

Risen 3 prawdopodobnie jest w produkcji wraz z…6 DLC (tak jak to było z dwójką). Ale informacja zniknęła tak szybko jak się pojawiła. Kolejna niekompetencja ludzi ze steama czy kontrolowany wyciek?

Informacja wyciekła ale ciągle jest w historii platformy steam czego dowodem jest owa strona.

http://steamdb.info/sub/30409/#section_history

Dodatkowo istnieje inna pewna strona, który mogłaby zdradzić, że kolejna część Risena jest już od dawna w produkcji.

www.risen3.com

Sprawdzając ją można zauważyć, że istnieje już od ponad roku i jest pilnowana przez ludzi z worldofplayers.de oraz worldofgothic.com, oczywiście ciągle aktualizowana.
Czy to oznacza, że sam Risen 3 jest tworzony potajemnie od ponad roku, a na stronie ludzie aktualizują dane do opublikowania?
PB oczywiście wszystkiego się wypiera, ale czy kiedyś było inaczej gdy się pyta o jakieś nowe produkcje? Z pewnością o nowych informacjach dowiemy się znacznie później.

Kolejną wiadomością dla mas jest informacja od Saschy Henrichs’a. Otóż jakiś czas temu WoG.ro pojawił się wywiad z jego udziałem, że…Gothic 5 nie powstanie. Zaskoczeni? Niektórzy pewnie tak.
Teraz z pewnością chcecie wiedzieć dlaczego nie ma szans na kolejną część Gothic’a. Otóż, według niego zespół nie uznaje Arcanii oraz Gothic 3 : Zmierzch Bogów jako części serii (czyli dla nich Gothic kończy się na trójce ) oraz stworzenie nowej części było by zbyt dużym wyzwaniem dla nich, ponieważ większość fanów miała by zbyt wygórowane oczekiwania w związku z tą częścią. Lecz nie wykluczają oni remake’u pierwszych części (ALE dopiero po premierze Risen 3)
Tak więc historia Gothic’a została zakończona i niech spoczywa w pokoju oraz już nigdy się w grobie nie przewracał.

Requiescat in Pace