Romek
Modyfikacje Wiadomości

O tym, że scena modderska Gothica ma się dobrze mimo upływu lat, nie trzeba nikomu wspominać. Do tej leciwej gry ciągle powstają nowe modyfikacje. Idealnym przykładem są Kroniki Myrtany, które na Steam posiadają obecnie około 4 razy więcej opinii niż najnowsze dzieło Piranha Bytes, Elex 2. Mamy jeszcze kilka porządnych projektów w produkcji, do których dołącza Gothic 2: Historia Neka.

Dwa dni temu, na YouTube został udostępniony krótki film z zapowiedzią nowej modyfikacji do Gothic II. Historia Neka ma opowiadać o tytułowym pogromcy kretoszczurów, z którym związana była jedna z zagadkowych misji z początkowego etapu gry Gothic.

Chcemy zrobić dojrzałą opowieść, oczywiście ściśle trzymając się lore Gothica, która odzwierciedli klimat jaki powinien panować w tak szarym i ponurym miejscu jakim jest Kolonia Karna.

Za modyfikację odpowiada Silver Ore Team, grupa zapaleńców, którzy spotykają się na codzień, realizując owy projekt. Akcja ma się rozgrywać 2 lata przed wrzuceniem Bezimiennego bohatera do Kolonii Karnej. Świat ma zostać wzbogacony o nowe tekstury i modele. Do zwiedzania mają zostać udostępnione lokacje, które w pierwszej częsci Gothica były niedostępne dla gracza.

W dalszej części filmu dowiadujemy się, że ekipa poszukuje chętnych, które chciałyby pomóc przy projekcie. W tym celu został udostępniony stosowny formularz.

Link do formularza zgłoszeniowego
Historia Neka na Facebooku
Oficjalny kanał Discord