Romek
Wiadomości ArcaniA: Gothic 4

Na forum serwisu World of Gothic pojawiły się nowe pytania do EDLa jednego z pracowników Spellbound odnośnie Gothic 4: Arcania. W dodatku na forum zarejestrował się nowy użytkownik, który okazał się być także członkiem ekipy. Wraz z jego przybyciem dowiadujemy się kilku ciekawostek na temat Gothic 4.

Poniżej przeczytacie informacje, które podał pracownik Spellbound – Jorei.

Zbroje

Rzecz jasna będziemy się wzorować na poprzednich częściach. Chcemy jednak zrobić tak, by każda zbroja miała własny, unikatowy dodatek. Na razie jesteśmy w fazie testów, więc nic więcej nie wiem na ten temat.

Wspinaczka.
Nie mam zbyt dużo do powiedzenia. Zanim ten element zostane dodany do gry musi zostać najpierw dobrze przetestowane i przedyskutowane. No i najpierw bohater musi umieć biegać, walczyć, skakać i kląć :).

Zwierzęta.
Nie możemy ujawnić listy zwierząt, ale proszę zaufać naszym projektantom. Oni wiedzą co robią.

Dodatek – Gothic 3: Zapomnieni Bogowie.
Jak już z pewnością wiecie, dodatek ma być pomostem łączącym G3 i G4. Ja osobiście nie znam, ani zakończenia, ani historii dodatku, ale nasz główny projektant jest cały czas w kontakcie i dba o spójność tych gier.

Eld:

Jak przebiegają pracę nad Gothic 4?

Ogólnie to mamy masę obowiązków, a prace nad grą posuwają się stopniowo do przodu. Niektórzy poszli już na urlop.

Jak będzie wyglądał bohater w Gothic 4?

To pozostawimy tajemnicą do samego końca, bo inaczej nie byłoby zaskoczenia. Ale nie martwcie się, spędziliśmy nad nim wiele czasu i wykazaliśmy się naszą kreatywnością.

Czy w grze pojawi się znany tryb „Marvin”?

Nie myśleliśmy nad tym jeszcze, ale jeżeli już będzie to pod nie zmienioną formą.

Czy Paladyni i rycerze będą zgromadzeni w jednym mieście?

Nie mam pojęcia, co to „zgromadzenie” oznacza, ale z pewnością nie będzie setek Paladynów w jednym miejscu. Rycerze mogą się pokazać, ale nie wiem jeszcze, w jakich ilościach i gdzie.

Co oznacza, że zbroje będą miały „unikatowy dodatek”?

Zbroje będzie można dopasowywać na wiele sposobów. Nie będzie kompletnych zestawów.