Romek
ArcaniA: Gothic 4 Wiadomości

Na konferencji prasowej producent Jochen Hamma streścił rozwój gry w pięciu punktach:

1. Diagram i dźwięk.

Gothic 4 zamierza związać audiowizualizacje długości do poprzednika (poprzednik- chodzi o Gothic3) . To oznacza, że grafika i jakość muzyki i zsynchronizowani spikerzy będą tacy jakich ich zapamiętaliście z Gothica 3. Naturalnie, Gothic 4 w czasie jego wypuszczenia na rynek będzie najlepszy i ambitny.

2. Fabuła i świat gry.

Spellbound chciałby  utrzymać tę jakość, co poprzednik. Świat gry w otoczeniu europejskim, które są oczekiwane od Gothica. Opowieść będzie podzielona na rozdziały.

3. Elementy gry.

Pewne aspekty mechanizmów roli- np. system umiejętności będą wyglądać bardzo podobnie jak w Gothicu 3, lecz będą znacznie ulepszone.

4. Wspólna płaszczyzna.

Pomimo, ze fani Gothica są zadowoleni z poprzednika, zasadniczo skorygujemy i zaaranżujemy nadzór Gothica 4 w nowy sposób, szczególnie dla nowych graczy. Żeby fani nie byli zawiedzieni, dodamy również „stary” system, zgodnie z  działaniami z pierwszych trzech części.

5. System walki.

Aby zachować kompletną jasność: System walki w Gothicu 4 będzie się kompletnie różnił od tego w Gothicu 3. Równocześnie powinni być oponenci, jednakże będzie znacznie lepszy przez całą grę, bardziej wymagający i zbalansowany.

Specjalna uwaga dla społeczeństwa

Oboje inwestorzy Spellbound i Publisher Jowdood planują aktywnie wspierać społeczeństwo przez cały czas rozwoju gry. Tym samym, plany aby oferować pytania (zagadki) podniosły dzienną aktywność forum. Rady zebrane, tym samym, będą miały znaczny wpływ na rozwój gry. Poza tym, wybrani członkowie społeczeństwa będą zaproszeni do poszczególnych okresów, aby wypróbować grę, żeby zebrać pozytywne i krytyczne uwagi dotyczące gry. Hamma mówił o takim spotkaniu w połowie 2008 roku.

Zmotywowany team 

Hamma jest mocno przekonany jeśli chodzi o jego team: Nie tylko jest utalentowany, ale przede wszystkim motywacja jest podporą dla naszego sukcesu! „Mogę Wam powiedzieć, że od kiedy dowiedzieliśmy się, że pracujemy nad tym projektem, team jest zmotywowany jak nigdy dotąd!” Tym samym oczekujemy stworzyć produkt pierwszej klasy!