Romek
Gothic 3: Zmierzch Bogów Wiadomości

Pierwsze Polskie recenzje Gothic 3: Zmierzch Bogów mamy już za sobą. Gra w opinii recenzentów nie wypadła zbyt dobrze, czego można było się niestety spodziewać. Poniżej lista recenzji wraz z krótkimi fragmentami. A obszerna recenzja portalu Gothic up opublikowana zostanie już dzisiaj!

Gry-Onilne.pl
Ocena: 54 %

„Jeśli Gothic 3 można litościwie uznać za błąd w sztuce i wypadek przy pracy, to czym jest Zmierzch Bogów? Mam oceniać produkt dostarczony do końcowego użytkownika, a nie podbijać ocenę gry w nadziei, że w końcu jakiś patch doprowadzi ją do porządku. Sformułuję to tak – wiadomo, że jeśli komuś zdarzy się w towarzystwie drobne faux pas, to można uznać to za wypadek. Jeśli jednak sytuacja po chwili się powtarza, to zdarzenie urasta do rangi zwykłego chamstwa. W tym konkretnym przypadku, jest to policzek wymierzony prosto w fanów Gothica, do których i ja śmiem się zaliczać. Wybaczcie, ale w takiej sytuacji nie będę doszukiwał się plusów i pisał, że to zawsze jakaś odmiana oraz że obcowanie ze wszystkim, co nosi logo Gothic, to zaszczyt. Wiem, że znajdzie się mnóstwo miłośników Gothica, którzy zacisną zęby oraz pośladki i będą grać w ten dodatek. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja też się do nich zaliczam”

Recenzja

Valhalla
7.5 / 10

„Niewielkie zmiany, tylko lekko „podrasowana” grafika i tak dalej… to wszystko nie miałoby znaczenia i jest do wybaczenia. W końcu jest to dodatek do gry, który spinać ma wątki fabularne trylogii Gothic i przygotować nas – graczy na nadejście rewolucyjnej czwartej odsłony serii. Niestety Zmierzch bogów jest koszmarnie zabugowany. Można by napisać z uśmiechem, że Gothiki takie po prostu SĄ i weterani serii doskonale zdają sobie sprawę, że te gry można odpalić dopiero po kilku łatkach. Sęk w tym, że kiedy przy pierwszym uruchomieniu programu zamiast logo, intro i tak dalej… ujrzałem po prostu… błąd. No i trafił mnie po prostu szlag. Dodatek jest czasem niestabilny i potrafi wyrzucić do Windowsa. Występują też drobne problemy z wyświetlaniem grafiki. Postacie niezależne czasem „wchodzą” w ściany i tak dalej. Dość powiedzieć, że sam wydawca, czyli JoWood zauważył te kłopoty i oficjalnie przepraszał graczy.”
Recenzja

MiastoGier
6/10

„Gothic 3: Zmierzch Bogów to oficjalne rozszerzenie do trzeciej części słynnej serii Gothic. Tytuł, choć pełen błędów i niedociągnięć, oferuje sporo przyjemności, szczególnie dla fanów Bezimiennego. Należy jednak zaznaczyć, że zabawa nie będzie bezstresowa. Liczne Bugi potrafią ostro wkurzyć, fabuła dopiero po kilku godzinach nabiera rozpędu, a do płynnej rozgrywki potrzeba mocnego komputera. Miało być genialnie, a jest przeciętnie!”

Recenzja