Szkeleton
Wiadomości

Elisium (Kopiowanie)

Elisium to projekt, który przede wszystkim odświeży rozgrywkę znaną z serwerów wieloosobowego Gothica. Akcja tocząca się tysiąc lat przed wydarzeniami z pierwszej części gry ma na celu wykreowanie pewnego rodzaju wyobrażeń na temat tego, jak doszło do tego wszystkiego, co rozgrywa się w sadze. Nie zabraknie oczywiście nawiązań do produkcji Piranha Bytes tak, aby gracze poczuli się jak w domu.

Znajomość mapy Górniczej Doliny wprowadzała w życie użytkowników niesamowitą monotonność i każdy serwer wprowadzając ją do siebie zadawał cios w stronę zabawy, którą miał za zadanie dostarczać. Elisium wykonuje skok nad przepaścią oferując całkowicie nową mapę stworzoną na modelu oryginalnej Górniczej Doliny. Innowacja ta sprawi, że pierwsze chwile rozgrywki będą nastawione na eksploracje tego fantastycznego świata.

IVoIJK5

Swoboda to również zaleta serwera, którą gracz odczuje już od samego początku przygody. Będzie miał do dyspozycji rozwinięty kreator postaci, znany z produkcji RPG czy H&S, który umożliwi mu stworzenie takiego charakteru, który najbardziej podoba mu się wizualnie lub wpasowuje się do wybranej klasy. Tych na starcie jest, aż dziewięć – wojownik, barbarzyńca, łotr, łowca, zmiennokształtny, bard, mag, pięściarz oraz szermierz. Każda z nich specjalizuje się w innym rodzaju broni oraz posiada odrębne umiejętności. Do tego Elisium oferuje sześć różnych profesji, dzięki którym w prosty i nowatorski sposób będzie można nauczyć się zawodu. Do wyboru gracza będą – robotnik, kowal, łuczarz połączony z myśliwym, jubiler, gorzelnik, alchemik. Co więcej, użytkownik będzie mógł odwiedzić trzy miasta, takie jak – Wiltmark, czyli miasto kupieckie, w którym każdy mieszkaniec patrzy tylko na sakiewkę, Undabar, gdzie wytwarzany jest najlepszy alkohol na wyspie oraz Ankara, pod którego władaniem jest cała pustynia oraz niewolnicy.

Na serwerze nie zabraknie także kilkunastu nowych pancerzy (81) i oręża (45) wzorowanych na tych z trzeciej części sagi tak, aby walka sprawiała więcej satysfakcji i możliwości broni i zbroi nie były od razu znane. Do tego kilkanaście hełmów oraz tarcz, które jeszcze bardziej urozmaicą pojedynki między graczami, a także te z potworami. To wszystko pozwoli przeżywać przygodę na Elisium jeszcze intensywniej.

Poza tym ścieżka dźwiękowa zastąpiona zostanie dobrze znaną muzyką z trzeciej części, aby klimat mógł być odczuwalny po pierwszym zetknięciu z serwerem. Poza tym odświeżone zostały niektóre animacje, a także dodany został system wytrzymałości.

Poniżej przedstawiamy kilka screenshotów prezentujących nowe lokalizacje, które pojawią się na serwerze.

Więcej informacji o zmianach oraz o dacie premiery można zdobyć na oficjalnym forum:

Forum Elisium