Dark Fenix
ELEX Wiadomości

ELEX i dubbing, takie połączenie marzy się się wszystkim fanom studia Piranha Bytes. Gdy zapowiedziano grę ELEX, jednym z pierwszych pytań jakie padło w kierunku PB było: Czy ELEX będzie miał dubbing w Polsce? Przedstawiciele studia w tym momencie „nabierali wody w usta” i odpowiadali, że to zależy od wydawcy.Patrząc w tym momencie na polskiego wydawcę można stwierdzić, że tak naprawdę go nie znamy. Oczywiście wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to cdp.pl, mimo to nigdy nie otrzymaliśmy oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Wiedząc jednak, że cdp.pl wydaje gry Nordic Games, nie trudno połączyć fakty i być pewnym w sprawie polskiego wydawcy.

Prawdopodobna okładka ELEX’a

W serwisie eurogamer.pl ukazał się wywiad z właścicielami cdp.pl (za chwilę już cdp) Michałem Gembickim i Robertem Wesołowskim, w którym poruszono kwestię dubbingu w grach wydawanych w Polsce. Panowie stwierdzili, że większość dużych gier wydawanych w Polsce powinno mieć pełną polską lokalizację. Natomiast napisy uważają za minimum.
W związku, że ich nowa/stara działalność będzie się skupiać na wydawaniu gier w Polsce ich plany na ten rok wyglądają następująco:

W tym roku szykujemy parę wydawniczych niespodzianek, gdzie lokalizacja będzie odgrywała duże znaczenie.

Jednym z nich jest oczywiście Elex, w którym jest kilka sentymentalnych nut. Nie mogę zdradzić szczegółów, ale każdy, kto zna serię Gothic i lubi to, co my w niej zrobiliśmy, wróci z pewnością w dobrze znane miejsce.

Po przeczytaniu całego wywiadu i spojrzeniu na powyższe słowa możemy być pewni, że ELEX będzie miał polski dubbing. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalne ogłoszenia co do wydawcy i wersji jaką ELEX będzie podbijał nasz kraj.

Nowe logo cdp

Cały wywiad w serwisie eurogamer.pl

Strona cdp.pl

Dyskusja na forum