Romek
Wiadomości

beztytuujho
Dziś prezentujemy wam ostatni z archiwalnych wpisów przygotowanych przez KaiRo w okresie prac nad pierwszymi częściami Gothica. Tym razem wspomina o dodatku do Gothic 2. Zapraszamy do lektury tego materiału ostatniej części dziennika developera.

Dzień Szósty

Drogi Pamiętniku

W ostatnich tygodniach pozwoliłem ci gnić pod stertą kurzu, ale dzisiaj chciałem ci opowiedzieć, co się ostatnio tutaj działo. Te 11 miesięcy ciężkiej pracy nad Gothikiem 2 w końcu przynosi owoce. Zaledwie dwa dni temu dostaliśmy wiadomość, że VUD (Stowarzyszenie Oprogramowania Rozrywkowego w Niemczech) nagradza Gothica 2 Złotym CD za ponad 100 tys. sprzedanych kopii w Niemczech. Więc teraz cały zespół jest w dobrym nastroju. Po wydaniu Gothica 2 wzięliśmy kilka dni wolnych by odpocząć, ale to już minęło i raz jeszcze jesteśmy po kolana w pracy. Dlatego jest zabawnie patrzeć jak radzi sobie nasz produkt.

Jak wspomniałem, znów jesteśmy zajęci. Początkowo chciałem złośliwie ukryć to co robimy, ale potem przeczytałem, że JoWood już wszystko rozpowiedziało. A więc wszyscy wiedzą już o dodatku do Gothica 2.

Dodatek jednakże nie zależy tylko od nas. Na naszej stronie będziemy wkrótce zachęcać graczy by wysyłali swoje sugestie i pomysły (zwłaszcza dotyczy to fabuły). Do Gothica 2 otrzymaliśmy mnóstwo wspaniałych pomysłów, więc chcemy by współpraca trwała dalej.

Szukamy również małego domu w okolicy Ruhry (adnotacja – Piranha Bytes aktualnie rezyduje w Północnej Rhurze – Westfalii). Biura w budynku Phenomedia przestały być „domem piranhi” więc planujemy się przenieść. Myślimy o miłym domku w Bochum, Gelsenkirchen, Dortmundzie, Essen, Duisburgu, Munheim albo gdzieś w pobliżu. Jeśli znacie kogoś z tych okolic, kto akurat sprzedaje przytulny dom, dajcie nam znać, to może wkrótce zostaniemy sąsiadami :). Ważnym czynnikiem jest dobry dostęp do publicznego transportu, na wypadek jakby jeden z nas nie otrzymał licencji (prawka? – BooM).

W porządku, drogi pamiętniku, klawiatura już jest rozgrzana, więc teraz postaram się stworzyć jakiś utwór do dodatku. Czasami jestem strasznie niezdecydowany. Lepiej więc pójdę do naszej sali na piętrze, gdzie będę mógł pomedytować w spokoju.

KaiRo.