Romek
ArcaniA: Gothic 4 Wiadomości

Kilku użytkowników, którzy zdążyli już zagrać w świeże demo Arcanii postanowiło podzielić się z nami swoimi wrażeniami na temat gry. Stworzyli oni mini recki, które możecie przeczytać w naszym temacie dotyczącym Gry.

Wersus

Że zacytuję cytat, który yeed dał na sb ;p
„Gothic 4? No, welcome Arcania 1.”

Tak się po krótce prezentuje nowy Gothic. Ale należy nadmienić, że to już Gothic niestety nie jest. Sztuczna interakcja z otoczeniem, możesz używać sobie przedmiotów ale tylko dla picu, nic ci to nie daje, nawet spać się nie da. Walka… nie jest zbyt dobrze zrobiona, jednak nie jest też tak źle. Przeciwnicy mają czasami coś w rodzaju „haj pałera” i mogą ostro przyładować bohaterowi, żeby tego uniknąć należy zrobić unik, czyli przewrót. Nie jest to może szczyt marzeń, jakim dla mnie był system walki z Risena, jednak nie jest też specjalnie źle. Świat wydaje się być ciekawy. Miejsca mają swoje nazwy, jest jakiś Jeleni Płaskowyż, Zapomniana część wyspy Feshyr i Mroczny Las. Fajnie, ale przez coś takiego gra nabrała iście Fablowego klimatu. Dodatkowo przedmioty są podświetlane i tak dalej… Muzyka za to jest świetna, jak zawsze. Klimatyczna i epicka – przynajmniej ten element Arcanii nie zawiódł na całej linii. Animacje nie powalają. Bohater biega trochę jakby mu kto kijaszek w dolną część pleców włożył.
Cóż, grając w Arcanię zauważyłem też, że wiele twórcy zaczerpnęli z Obliviona i Two Worlds… Grając w demko naprawdę czułem się jak w Obku, bo co chwila znajdowałem nowe rzeczy, a pod koniec rozwalałem całe zastępy nieumarłych paladynów… nie gothicowo trochę. Jednak mimo wszystko niej jest źle. Fabuła zapowiada się nieźle, nie mogę też doczekać się jak będzie wyglądała wyspa Argaan.
Jeśli mam być szczery, to myślalem, że będzie dużo, ale to dużo gorzej. Tymczasem gra naprawdę mnie wciągnęła… I już nie mogę się doczekać pełnej wersji

Jak dla mnie nieco naciągane 8/10.

Resztę opinii znajdziecie w TYM temacie na forum

Powiązane Wpisy