Romek
Gothic 2: Noc Kruka Wiadomości

Minęło ledwo parę dni od premiery Gothic Classic na Nintendo Switch, a po internecie już zaczęły krążyć informacje jakoby w niedalekiej przyszłości miała ukazać się druga część przygód Bezimiennego.

W przypadku Gothic 2 nie było jeszcze oficjalnej zapowiedzi. Ale dziś po południu jeden z użytkowników Reddita udostępnił screenshot z oficjalnego sklepu THQ Nordic, na którym możemy dostrzec pozycję „Gothic 2 Classic Bundle”. Sama gra „wisiała” w sklepie tylko chwilę, a pracownicy najpewniej po zauważeniu swojego błędu szybko go poprawili.

Po powiększeniu powyższego obrazka można zauważyć, że na okładce kojarzącej się z podstawowym wydaniem Gothic 2 (tym bez charakterystycznego, niebieskiego motywu z Nocy Kruka) widnieje napis „Complete Classic”. Więc fani jedynego dodatku do dwójki mogą spać spokojnie, bo gra na pewno ukaże się w wersji kompletnej.

Co ciekawe, zamawiając produkt w wersji bundle, do zamówienia THQ miałoby dołączyć… portfel ze sztucznej skóry z maską symbolizującą Śniącego. Stąd też cena wynosząca 44,99€. W wersji podstawowej zapewne gra będzie kosztować tyle samo co pierwsza część, czyli 29,99€. Premiera gry miałaby zostać ustalona na 29 listopada. Jednak to tylko domysły, a na bardziej szczegółowe informacje (o ile w ogóle się potwierdzą) musimy jeszcze poczekać.

THQ Nordic w ostatnich wpisach w mediach społecznościowych wspomina również, że Gothic Classic przyjął się bardzo dobrze, a sam wydawca nie spodziewał się takiego zainteresowania grą. Stąd problemy logistyczne i opóźnienia w dostawie. THQ Nordic Store wydał nawet oświadczenie w tej sprawie, które możecie przeczytać poniżej.

Możemy dowiedzieć się z niego mniej więcej tyle, że wszystkie zamówienia złożone do dnia 29 września zostaną wysłane z pierwszej partii. Natomiast na następne, nabywcy będą musieli poczekać do 10 listopada. Drugi nakład będzie również limitowany oraz nie wiadomo czy pojawi się wersja z polską okładką.

Powiązane Wpisy