Patka 98
Fan art Wiadomości

Zawsze miło jest wieczorem wyjść na miasto, a jeszcze milej jest odpalić sobie Gothica i tak spędzić wolny czas. Ale czemu nie połączyć jednego z drugim? Tak od lat robią członkowie Facebookowej grupki o wdzięcznej nazwie Jak będzie w Khorinis?. Już od dawna na grupce poza memowaniem z ulubionej gry polaków i poważnych debat intelektualnych o wszystkim co jej dotyczy można było także zauważyć regularne organizowanie w największych miastach Polski, takich jak Wrocław, Kraków, Poznań czy Warszawa tzw. Gothic Piw. Jest to oddolna inicjatywa grupki fanów Gothica chcących wspólnie spędzić wieczór na mieście w miłym towarzystwie przy napojach wysokoprocentowych. Choć picie alkoholu nie jest wcale konieczne. Inicjatywa zaskarbiła sobie serca fanów Gothica do tego stopnia, że 9 stycznia 2024 roku jako odpowiedz na potrzebę częstszego organizowania takich spotkań powstała grupa na Facebooku „Gothic Piwo Polska”.

Czym jest Gothic Piwo Polska?

Wchodząc na stronę „Gothic Piwo Polska” możemy znaleźć w informacjach następujący opis:

Witam Cię bardzo serdecznie!
Skoro tu jesteś to znak, że chcesz poznać nowe cudowne osoby przy degustacji dobrego piwka! Nasza grupa służy do tego, aby nasze Gothicowe community umacniało swoje więzi oraz powiększało się o tunowych. Grupa odcięta od hejtu, tutaj skupiamy się wyłącznie na organizowaniu spotkań , szukaniu nowych lokacji na integracje oraz atrakcje w danym mieście. Cieszymy się, że z nami jesteście i mam nadzieję, że Wam się spodoba i zostaniecie na dłużej. Witamy w Polskiej Kolonii!

Na stronie grupy można znaleźć także tak praktyczne rzeczy jak Kalendarz Gothic Piwa Polska, spis wszystkich organizatorów wraz z podziałem na miasta i czat ogólny społeczności. Co najważniejsze każdy może zamieścić informacje o wydarzeniach związanych z Gothiciem, zorganizować spotkanie w swoim mieście czy wyrazić potrzebę stworzenia czegoś takiego.

Tego typu spotkania są wspaniałą okazją do poszerzenia grona znajomych o ludzi z podobnymi pasjami, wymiany zdań czy dowiedzenie się czegoś nowego o Gothicu i nie tylko. Mamy nadzieję, że zachęceni tym artykułem WY także pomyślicie o dołączeniu bądź zainicjowaniu Gothic Piwa w swoim mieście!

Gothic Piwo Polska na Facebooku