Romek
Wiadomości

W niedzielę, 8 listopada około godziny 0:30, Armin Gessert, prezes firmy Spellbound Entertainment AG, zmarł na zawał serca.

Był on twórca wielu gier. Rozsławiły go takie tytuły jak „The Great Giana Sisters” i „The Great Courts”. Potem, po załozeniu Spellbound wypuścił na rynek „Desperado” i „Airline Tycoon”, które zapadły w pamięci wielu graczy.

„Dla wielu z nas Armin był bliskim przyjacielem.” – mówi Andreas Speer, nowy prezes Spellbound – „Wciąż nie możemy uwierzyć w to, że od nas odszedł. Nadal będziemy trzymać się celów wyznaczonych przez Armina, bo tego by po nas oczekiwał”.

„Pracowałem z Arminem przez ponad 15 lat.” – dodaje Jean-Marc Haessig, kierownik działu projektów w Spellbound – „Był dla mnie dobrym przyjacielem, z którym miałem wiele wspólnego. Nasze wizje tego, co robić z naszymi grami, były absolutnie identyczne. Choć będzie mi go bardzo brakować, nadal będę dążył do tworzenia gier, z których Armin byłby dumny”.
Jak to wydarzenie wpłynie na Arcania: A Gothic Tale? Armin był pomysłodawca Arcanii i jednym z jej głównych kreatorów. Chociaż w tej fazie produkcji, główne założenia ogólnego wyglądu gry są już ustalone, to studio na pewno odczuje brak doświadczonego szefa przy zapinaniu wszystkiego na ostatni guzik.

 

Gothic Up składa szczere kondolencje rodzinie i bliskim Armin Gessert.

   >>Dyskusja na forum