Romek
Wiadomości

  069de7f 

Chociaż nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, to z pewnych źródeł wiemy, że Kai Rosenkranz, weteran Piranha Bytes odpowiedzialny za sferę audio wszystkich części Gothica stworzonych przez "Piranie", odszedł z niemieckiego studia. Kwintesencją rzemiosła Rosenkranza był cudowny soundtrack Gothic 3. Swoją rolę w studiu spełniał również podczas produkcji Risen. Kto zatem zajmie jego miejsce? Wiele wskazuje na to, że następca słynnego Kaia Rosenkranza będzie Bastian Seelbach. 

Swoją karierę zaczynał  w EA jako projektant audio oraz dyrektor dźwiękowy. Następnie współpracował ze Spellbound pełniąc tą samą funkcję przy produkcji Arcania: Gothic 4. Dziś wiemy, że najprawdopodobniej zostanie on (lub już jest) dyrektorem dźwiękowym Piranha Bytes, a co za tym idzie – będzie odpowiedzialny za to co usłyszymy grając w Risen 2.

Przyszłość pokaże czy zmiana człowieka odpowiedzialnego za sferę dźwiękową wyjdzie Piranha Bytes na dobre. Jedno jest jednak pewne – dokonania Kaia Rosenkranza stawiają jego następcę przed wielkim wyzwaniem, jakim jest dorównanie geniuszu mistrza.