Romek
ArcaniA: Gothic 4 Wiadomości

Amerykański serwis o grach komputerowych GottGame opublikował kolejne nagranie video pochodzące z targów E3, Jest to prawie 8-mio minutowe nagranie, komentowane przez pracownika DreamCatcher Interactive – Bryana Cook’a. W głównej mierze komentator zwraca uwagę na wielkość eksplorowanego świata Arcania: Gothic 4. Większa część nagrania ma miejsce w podziemiach, gdzie nowy Bezimienny walczy z rebeliantami stosując wszelakie techniki walki. Pracownik amerykańskiego partnera JoWood tak jak w poprzednich nagraniach zwraca uwagę na bardzo dobrze odwzorowane efekty pogodowe, system rozwoju postaci, czy tez na system otwierania zamków.

Także w tym nagraniu można zauważyć animację skoku postaci,  która według  wielu fanów została zaniedbana przez studio Spellboundi przez to wyglądająca nierealnie.Warto również wspomnieć o systemie osiągnięć dostępnych w grze. M.in. część z nich będzie polegać na zbieraniu określonej liczby przedmiotów. W powyższym nagraniu mamy możliwość podejrzenia jednego z nich 'Bellar artefacts collected (0/30)’

Sam Bryan Cook na pytanie o datę premiery nie był w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi. Poza tą, że nastąpi to w tym roku. Także, dalej nie znamy oficjalnej daty premiery.