Romek
Wiadomości ArcaniA: Gothic 4

Nasz kolega z redakcji Kraver Lynch przeprowadził zbiór najnowszych informacji z nadchodzącego hitu od spellbound – Arcania: a Gothic Tale.

 

FABUŁA
Thorus z przyboczną armią orków wypłynął statkiem z Myrthany. Ludność wysp południowych jest przestraszona. Nie chcą mieć problemów z zielonoskórymi. Z tego wniosek, że orków na wyspach nie było.

Bezimienny tworzy nowy garnizon Paladynów. Na herb stawia orła. Orzeł jest też nieodłącznym „kompanem” króla.

Zbroja

 

Herb oraz Tarcza

W Arcania: A Gothic Tale spotkamy Gorna, Miltena, Diego i Lestera. Sporną kwestią pozostaje jeszcze Osch.

Orkowie nie będą grali głównej/najważniejszej roli w grze.

Gracz wbrew wcześniejszym zapowiedzią prawdopodobnie wcieli się w starego bezimiennego. Mowa o nowym bohaterze na dzień dzisiejszy została zdementowana przez Spellbound jako plotka. Jak będzie faktycznie? Przekonamy się wkrótce.

Gothic 4 będzie prawdopodobnie ostatnią części serii. Podobne słowa padły przy Gothic 3. Dlatego należy tę informację brać z przymrużeniem oka.

ROZGRYWKA

Powróci specjalistyczne pokonywanie potworów. Tj. Kamienny Golem zostanie zniszczony młotem, Lodowy ogniem, na Trolla nie będą oddziaływały strzały i bełty. W tym celu będzie trzeba również doskonalić się w różnych specjalizacjach.

GRAFIKA

Spotkamy się z mieszaną florą i  florą . Twórcy stawiają na realizm. Lasy będą się od siebie różnic zależnie od położenia.

Gra będzie obsługiwana zarówno przez Direct X10 jak i 9