Dark Fenix
ELEX 2 Wiadomości

16 sierpnia 2023 odbyła się premiera ELEX 2 na systemy operacyjne MacOS.

Jak sami twórcy twierdzą:

Wielka przygoda czeka na śmiałków w Mac App Store, gdzie ELEX II zajmuje zaszczytne miejsce pośród pionierskich tytułów w pełni wykorzystujących sterowane przez GPU procesy renderowania za pomocą innowacyjnej metody Indirect Command Buffer (ICB) na platformie Mac. Co więcej, ELEX II jest także jednym z pierwszych tytułów korzystających z shaderów skrupulatnie zoptymalizowanych pod kątem języka cieniowania Metal, co czyni zeń jedno ze szczytowych osiągnięć w zakresie optymalizacji gier. Nie przegap okazji, by wyruszyć w tę niezwykłą podróż – ELEX II jest już dostępny!

THQ Nordic

Wymagania systemowe:

Minimalne bez procesora M1Minimalne z procesorem M1Rekomendowane
MacBook Pro (16-inch, 2019) z AMD Radeon Pro 5500M 4 lub 8 GB
Również wspierane są AMD Radeon Pro 5300M/5600M, Radeon Pro 560X z 4GB każda Radeon Vega machines
Karty graficzne Intel GPUsą niewspierane!
Apple MacBook Air 13 Late 2020 z M1 i 8gb, 45 GB miejsca na dyskuApple MacBook Pro 14″ M1 Pro 8-core 14-core GPU, 16 GB (każdy M1 pro), 45 GB miejsca na dysku
Wymagany system operacyjny macOS 12.4

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami port z Windowsa na Maca opiera się o wersję DirectX 12.

Cena w sklepie Mac App Store wynosi 44,99 dolarów amerykańskich. Gra dostępna jest w pełnej polskiej wersji językowej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją ELEXa 2.

Wraz z premierą ELEXa 2 na systemy Mac liczyliśmy na nowych patch dostępny na systemach Windows. Wszak przeportowanie gry na inny system operacyjny wymaga długotrwałego zagłębiania się w kod gry, co pomaga znaleźć nowe sposoby optymalizacji. Mimo widocznych na stronie SteamDB zmian w plikach gry, wersja na popularne okienka nie doczekała się aktualizacji. Miejmy nadzieję, że wydawcy w najbliższej przyszłości zdecydują się na udostepnienia finałowej nakładki poprawiającej działanie gry pod DirectX 12.

ELEX 2 w Mac App Store

Powiązane Wpisy