Zbiór informacji o ELEX

Nie Gothic, ani nie Risen, tylko ELEX. Tak oto zwie się kolejna seria gier niemieckiego studia Piranha Bytes. Minęło już sporo czasu od ujawnienia informacji o pracach nad nią i dzisiaj postaramy się podsumować wszystkie dostępne informacje.

 

Elex jest to jeden z najbardziej pożądanych materiałów, który przybył wraz z meteorytami. Asteroidy spadły na planetę Malagan, kilkaset lat temu i zdziesiątkowały ludność. Z tego materiału resztka rasy ludzkiej potrafiła wytworzyć odpowiedni narkotyk, dzięki czemu ludzie potrafią posługiwać się magią. Lecz silnie się od niego uzależniali, a jednocześnie występowały liczne zmiany biologiczne na ciele. Prócz narkotyku, jest to jedno z podstawowych materiałów oraz tzw. źródłem, energii, która jest potrzebna by wszelakie maszyny działały, tak więc będziemy mogli używać różnorakich rodzajów jetpacków, dosiadać mechów czy używać specjalistycznych narzędzi.

Owy minerał zmienił też całkowicie strefy klimatyczne występujące na planecie, dzięki czemu będziemy mogli zwiedzić bujne lasy, lodowe góry czy gorące pustynie. Oczywiście w każdej strefie klimatycznej spotkamy różne zwierzęta które, podczas styczności z Elex’em, stały się bardziej krwiożercze i brutalne niż kiedyś.

Pierwszą zmianą, jeśli chodzi o poprzednie produkcje studia PB, jest to, że nasz główny bohater będzie miał swoją własną historię, imię, przeszłość. Jest on rasy Albów, która powstała dzięki wspomnianemu już materiałowi. Rasa ta uważa się za lepszą od razy ludzkiej i chce ich sobie całkowicie podporządkować.

Jeśli natomiast chodzi o fabułę to wygląda ona następująco. Jest niedaleka przyszłość, gdzie karabiny, jetpacki oraz mechy splatają się z mieczami, potworami i magią. Śmierdzi cyberpunkiem? Otóż właśnie tak przedstawia się ogólny wygląd całego świata. Post apokaliptyczny krajobraz przepełnia całości. Wszędzie będziemy mogli zobaczyć zniszczone samochody, prowizoryczne budowle, miasteczka. Nie będziemy się nudzić podczas zwiedzania świata Malagan, a z pewnością różne drony czy środki transportu ułatwią nam szukanie różnych ukrytych ciekawostek. Oczywiście nie zabraknie teleportów do wcześniej odwiedzonych miejsc.

Podczas zwiedzania świata natrafimy na 4 frakcje(Albowie to jedna z nich i automatycznie do nich należymy) czyli zostają nam tradycyjnie 3 główne do których będziemy mogli dołączyć podczas przechodzenia fabuły, a wyglądają one następująco:

– Berserkerowie to dzikusy, którzy odrzucili nowoczesność, żyją w lasach w swoich szałasach. Są to wojownicy używający głównie staroświeckich broni jak chociażby mieczy czy łuków, jak również jako jedyni potrafią używać magii.

– Klerycy to święci ludzie, którzy całkowicie odrzucili używania Elex’u oraz starają się naprawić zdeprawowany świat. Są oni nowocześni i prezentują się najnowszą technologia jak jetpacki czy karabiny.

– Banici są to nadzwyczaj w świecie terroryści. Chcą wszystkiego, zawsze skłonni by naprzykrzyć życie reszcie frakcji, by zdobyć władzę na narkotykiem jak również nad wszystkimi sektorami na planecie.

Jednak należy teraz uważać co się będzie robiło. Zabicie postaci, która będzie niezbędna do ukończenia różnych misji automatycznie zamknie nam furtkę do ich ukończenia.

Jeśli natomiast chodzi o system rozwoju, będzie on głównie inspirowany średnio sprawnym systemem z Risena 2/3, więc będziemy mieli szeroki wachlarz wyborów różnorakich umiejętności jak chociażby posługiwanie się orężem, bronią dystansową , magią czy podstawowych umiejętności jak np. Kradzież kieszonkowa czy otwieranie zamków.

Gra będzie korzystała z autorskiego silnika graficznego PB (był używany w trzeciej części Risena), który zostanie odpowiednio zmodyfikowany i będzie wymagał obsługi DX11. Teraz nie będziemy doświadczać jasnych kolorów jak to było w poprzednich częściach. W ELEX’ie wszystko będzie szarawe, ciemne i mroczne, czyli tak jak to zawsze powinno być.

Gra jest tworzona na PC, PS4 i XONE, premiera pod koniec 2016 oraz będzie dostarczała 70 godzin przyjemnej rozgrywki oraz najważniejsza rzecz – W ELEX’ie ma być więcej z Gothic’a niż z nieudanego eksperymentu zwanego Risenem.

W skrócie, gra przedstawia się następująco:
– rozgrywka toczy się na planecie Magalan,
– Elex jest to towar bardzo pożądany, ma on wiele różnych zastosowań,
– bohater posiada imię i historię,
– występują cztery frakcje (Berserkowie, Klerycy, Banici, Albowie),
– w grze występują różne bronie, od mieczy aż po lasery,
– Elex wpłynął na faunę i florę,
– premiera lato 2017,
– gra ukaże się na PC, PS4 i XOne

Poniżej kilka screenów od Piranha Bytes:

wordpress theme jazzsurf.com