Bestiariusz – Elex

Planeta Malagan była niegdyś spokojnym miejscem z masą różnorakich zwierząt oraz bestii. Jednak wraz z nadejściem tajemniczego meteorytu wszystko się zmieniło. Tajemnicza substancja, zwana później jako Elex, szybko przedostała się do fauny planeta zakażając całe tereny wraz z zamieszkującymi w nich bestiami. Każdy z nich poczuł na sobie oddziaływanie tej materii stając się silniejszy oraz krwiożerczy. Można poznać to po świetlistych oczach, dzięki czemu wiemy, że dany stwór jest silniejszych odpowiednikiem swej rasy.

Poniżej przedstawiamy wam, z kim będziecie walczyć na nieprzyjaznej planecie.

561429_996534890393835_3917512211005553406_n

Skex

Skex w grze

Skex w grze.

Przerośnięty ptak, a zarazem jeden z największych pasożytów zamieszkujący planetę Malagan. Według legend posiadał on kiedyś jasne upierzenie i prawdziwe skrzydła. Niestety na skutek tajemniczej substancji Elex, stracił niemal całe swe pióra jak również jego skóra zmutowała, przez co posiada twardą skorupę broniącą jego ciało. Jest on bardzo agresywny oraz szybki. Początkujący wojownik może mieć spore problemy z tym przeciwnikiem, ponieważ posiada on ostry jak brzytwa dziób oraz pazury, które z łatwością przecinają skórę. Zazwyczaj podróżuje w stadach i w większości przypadków jest mięsem armatnim dla doświadczonych łowczych.


Rogaty Wilk (Horhwolf)

Rogaty wilk poluje na swoją ofiarę.

Podczas przemierzania lasów można spotkać bestię zwaną, w kręgach wojowników, Rogatym Wilkiem. Jego przydomek wziął się od dwóch rzeczy, po pierwsze z jego głowy wystają zaostrzone rogi a po drugie jego zachowanie jest analogiczne do zachowania wilka.
Szybki, zwinny oraz niebezpieczny – tak najłatwiej można opisać danego osobnika. Jego główną bronią są ostrze pazury, które pozwalają przebić grubą skórę przeciwnika. Do obrony służą mu jego rogi, które z łatwością przebiją atakującego z góry napastnika.
Niedoświadczony wojownik zapewne stwierdzi, że zwierzę nie widzi i z łatwością można się do niego zakraść. Jest to ogromny błąd, ponieważ pomimo słabego wzroku, Rogaty Wilk posiada doskonały węch i słuch, dzięki czemu bez problemu wyczuje przeciwnika z kilku metrów.


Raptor

Na te pazury trzeba uważać.

Stwór z rodziny jaszczurowatych. Te przypominające dinozaury bestie trzymają się w stadach i zajmują bardzo wysoką pozycję w łańcuchu pokarmowym. Wykorzystują swoje ostre pazury do rozszarpywania ofiar, które doganiają bez problemu dzięki umięśnionym nogom. Ich szybkość często uniemożliwia walkę z broni dystansowej, a przerażające kły śnią się w koszmarach nawet tym dzielniejszym poszukiwaczom przygód. Jego ciało pokryte jest silnym pancerzem, przez które ciężko się przebić.


Szakal

Artwork szakala.

Zwany czworonożnym postrachem podróżników, szakal na wskutek Elex’u stał się jeszcze groźniejszy. Uodporniony na ból nie czuje żądnych ataków ze strony napastnika, dzięki czemu walczy jeszcze bardziej zażarcie od swojego nieskażonego odpowiednika. Całe ciało ma pokryte bliznami a jego ostre jak brzytwa pazury potrafią z łatwością przebić się przez skórzane odzienie. Podobnie jak u rogatego wilka, jego wzrok jest bardzo mizerny lecz wyostrzony słuch pozwala na dokładne lokalizowanie przeciwnika.
Krążą pogłoski, że udało się udomowić kilka osobników lecz nikt nie jest w stanie tego potwierdzić.


Scrabbler

Scrabbler ciągle poszukuje elex’u.

Prawdopodobnie daleki „brat” szakala. Aktualnie nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek gatunkiem żyjącym na Magalan. Stworzony sztucznie przez eksperymenty wykonywane na zlecenie Albów. Był on faszerowany elexem, co spowodowało zmianę jego koloru skóry na białą. Posiada on liczne elektroniczne implanty, które wyostrzyły jego wszystkie zmysły. Aktualnie część osobników wolno przemierza planetę w celu zaspokojenia głodu na elex.


Mech

Mech przepełniony jest nowoczesną technologią.

Zabójcza technologia stworzona w celu atakowania jak i obrony odpowiednich obiektów. Gdy na pole walki wkroczy mech, sieje on zamęt i spustoszenie. Posiada on uniwersalne wyposażenie pozwalające na odnalezienie się w każdej sytuacji. Przed atakami przeciwników chroni go gruby pancerz.
Mech jest na wyposażeniu bojowym Albów.


Leśny Troll

Rozwścieczony Leśny Troll.

Jeden z najniebezpieczniejszych zagrożeń czyhających w lasach Magalanu. Mówią, że troll był kiedyś człowiekiem lecz ciągłe obcowanie z elexem i maną, zmieniło go w mierzącego 5 metrów potwora. Dodatkowo porastają go różnego rodzaju grzyby stanowiące jego naturalną tarczę.
Leśnego Trolla nie można lekceważyć jeśli chodzi o szybkość poruszania. Gdy jest spokojny i nic mu nie zagraża, porusza się on ociężale i powoli. Natomiast gdy musi walczyć staje się on bardzo szybki i zwinny. Jeśli odejdziemy od niego na większą odległość użyje on swojego taranu aby nas powalić.


Stalker

Stalker to czteronożny stwór. Jego styl poruszania jest zbliżony do ruchów małpy. Jego główną bronią są potężnie zbudowane łapy, mogące z łatwością pogruchotać kości. Posiada on również cienki, długi ogon, zakończony kulką futra. Główną funkcją ogona jest pomoc w utrzymaniu równowagi ale gdy zachodzi taka potrzeba, potrafi nim uderzyć niczym batem.


Skażony Lewiatan

Potężnie zbudowany, mierzący około dwóch metrów olbrzym, który w różnych kręgach zwany jest również Lewiatanem, jest jedną z największych bestii jakie przyjdzie nam się zmierzyć. Na wskutek działania Elex’u jego mięśnie zostały nieznacznie wzmocnione, dzięki czemu każdy z jego ciosów może okazać się śmiertelny. Potężnie zbudowane łapy z łatwością dosięgną każdego wroga, którego zmiażdży w mgnieniu oka. Jednak przyrost mięśni znacząco zmniejszył jego zwinność – stał się wolniejszy od swojego nieskażonego odpowiednika przez co sprawny gracz może sprawnie unikać jego ataków. Jednak nie zaleca się niedoświadczonym podróżnym zadzierania z nim. W większości przypadków nie skończy się to szczęśliwie…


Jaszczur

12717947_829291653860447_5697591684935322457_nElex dosięgnął również tradycyjną faunę planety, przez co zwykłe jaszczury osiągają niewyobrażalne rozmiary w stosunku do całej reszty. Długi na niecałe 2 metry gad jest małym zagrożeniem dla ludności, zazwyczaj jest obiektem polowań łowców ze względu na jego mięso. Jak każdy jaszczur potrafi się bronić swoją wielką paszczą.

 

 

 


Skażony Szczur

Ukryte w kanałach, śmierdzące, żywiące się padliną szczury są utrapieniem dla większości mieszkańców planety. Szybko roznoszą zarazy oraz plagi dziesiątkując miejscowe ludności. Przez Elex stały się mniej odporne na jakiekolwiek zakażenie, lecz równocześnie ich jad stał się jeszcze bardziej niebezpieczny. Nawet jedno ugryzienie może nas osłabić, a kilka nawet zabić. Spotyka się je w dużych grupach w podziemiach oraz kanałach. Tam gdzie wszystko jest zepsute i śmierdzi czyli w ich naturalnym środowisku.

 

 


Cyklop

Szkic cyklopa.

Kolejny eksperyment Albów. Ludzie, którzy zaczęli się przeobrażać, w skutek naużywania elexu, powinni zostać jak najszybciej zabici. Jednak nie u Albów. Postanowili oni wykorzystać sytuację i przerobić ich na kolejne machiny bojowe.
Cyklop swoim laserowym okiem, błyskawicznie namierza przeciwnika. Długie ramiona pozwalają chwytać wrogów i rzucać nim o ziemie.

wordpress theme jazzsurf.com